Hokej

Philadelphia dobyla Tampu Bay výhrou 4:2

Oběma soupeřům se momentálně nedaří podle představ, když domácí Blesky se trápí od samého začátku letošní sezóny. Ovšem začalo se ostře - ze zápasu neuplynuly ani tři minuty a do pěstního souboje se pustila dvojice Andrey Roy - Riley Cote, za což jeli následně na 5 minut oba zchladit hlavy.

Na začátku 8. minuty skvěle najel z pravé strany Joffrey Lupul, Brad Lukowich ho fauloval a rozhodčí nařídili trestný nájezd. Ten sám postižený proměnil a Letci šli v St. Pete Times Foru do vedení 1:0. V 9. minutě odjel na trestnou Mike Richard a domácí měli šanci vyrovnat skóre. Ve 12. minutě fauloval Mike Knuble a domácí měli další výhodu. Uplynulo 13 vteřin a lídr kanadského bodování celé NHL Vincent Lecavalier zamířil přesně a vyrovnal na 1:1. M. Biron byl zaměstnanějším z obou gólmanů, ovšem do přestávky se stav už neměnil.

2. třetinu začali hráči Tampy Bay přesilovkou, když se v závěru 1. třetiny nechal za zdržování hry vyloučit hostující kapitán Jason Smith. Bez brankového vyjádření. Ve 26. minutě fauloval Shane O´Brien a 5 na 4 hráli Letci. Hra se v této fázi zrychlila a jak domácí Karri Ramo, tak i hostující Martin Biron měli plné ruce - nohy práce. Obrany nestíhaly a hala bouřila nadšením, takovýto hokej se zákonitě musel líbit. 71 vteřin před druhou sirénou usedlo na trestnou trio hráčů a Flyers hráli v přebvaze 5 na 4. Uběhlo 15 vteřin a Mike Knuble ze skrumáže před domácí brankou došťouchal puk za záda Karri Rama a hosté opět vedli - 2:1.

Z poslední části hry uběhlo 31 vteřin a opět se měnilo skóre - na modré napřáhnul Braydon Coburn, Scott Hartnell před brankou lehce tečoval a Flyers vedli 3:1. Domácí pak sevřeli svého soupeře v tlaku, ovšem místo aby dosáhli snižující branky, ujeli hráči Philadelphie do trháku a obránce Kimmo Timonen zvýšil už na 4:1. Ovšem ve 48. minutě se branky dočkali i domácí borci - Doug Janik od modré vypálil, Václav Prospal před brankou tečoval a Martin Biron ho lovil ze své sítě - 2:4. Ovšem pak se dlouho sledovalo na videu, zda nebylo branky dosaženo vysokou holí, nakonec byla branka shledána regulérní a Tampa tak snížila na rozdíl 2 branek. Tlak Tampy sílil, 90 vteřin před koncem odjel gólman Ramo na střídačku, ovšem domácí obránce O´Brien fauloval a zhatil tak šanci domácích o případné snížení skóre. Ramo se musel vrátit do branky a hráči Flyers si nakonec po výhře 4:2 připsali důležité body.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události