Fotbal

Slavia dál loví hráče, má Jarolíma i Blažka

Slavia dál loví hráče, má Jarolíma i Blažka

Zimní příprava prvoligových fotbalových týmů je sice teprve na startu, pražská Slavia ale pilně loví nové a nové posily. Jejími nejčerstvějšími tvářemi jsou záložník Marek Jarolím z Plzně a útočník Jan Blažek z Liberce.

Toleski, Jarolím, Blažek... 

Jako včelky jsou zatím lovci talentů v pražské Slavii a naštvaní z toho musí být především ve Spartě.  Sešívaní totiž konkurenci vyfoukli už tři hráče, jež měli na Letné v hledáčku. Po ex-mosteckém útočníkovi Goce Toleskim totiž do Edenu míří také talentovaný záložník Marek Jarolím z Plzně a útočník Liberce Jan Blažek. Poslední posilou je brankář Josef Kubásek ze druholigového Sokolova. Ze stejného klubu přitom do Slavie v létě zamířil i obránce František Dřížďal.

Především v případě Jarolíma musí být na Letné naštvaní. Třiadvacetiletý krajní záložník, jenž je synovcem trenéra Slavie Karla Jarolíma, je totiž odchovancem Sparty, z níž hostoval v Mladé Boleslavi a poté odešel do Plzně. Jarolím odehrál v nejvyšší soutěži 69 zápasů a dal v nich 8 branek.

Tři slávisté v Liberci

Další posilu dodal Slavii Liberec. Z něj do dresu sešívaných zamířil po Danielu Pudilovi také útočník Jan Blažek, zatím na půlroční hostování. Opačným směrem přestupuje člen stříbrné dvacítky Marcel Gecov, který na podzim hostoval ze Slavie na Kladně. „Marcel by měl na postu defenzivního záložníka ve Slavii příliš velkou konkurenci, do Liberce odchází za adekvátní částku," uvedl pro klubový web manažer pro komunikaci Ondřej Zlámal. Do Liberce míří na půlroční hostování i záložník Lukáš Vácha, jehož si ze Slavie na podzim vytáhl do Jablonce trenér Luboš Kozel, jenž nyní dělá v Liberci asistenta Ladislavu Škorpilovi. Třetím slávistou mířícím do Liberce je Bořek Dočkal, který stejně jako Gecov odehrál podzim v kladenském dresu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události