Fotbal

Sparta chce prodat Pospěcha nebo Kadlece

Zatím s oběma krajními obránci zahájila přípravu na jarní část sezony fotbalová Sparta Praha. Zdeněk Pospěch a Michal Kadlec ale možná ještě přestoupí do Německa. To, že minimálně jednoho z nich klub prodá, potvrdil i kouč Michal Bílek.

Odejdou Spartě krajní beci? 

Zatímco o kapitána Sparty Zdeňka Pospěcha je zájem ve Wolfsburgu, který v létě koupil od Sparty i stopera Jana Šimůnka, Michal Kadlec by mohl ptovat do Leverkusenu, kde kdysi hrával i jeho otec. "Zatím to ale vypadá, že na osmdesát procent zůstanu ve Spartě. Ne, že bych nešel, ale jednání zatím moc nepokročila. Já to ale moc neřeším, když zůstanu ve Spartě, můžu se zaměřit na boj o nominaci na Euro," řekl levý bek Sparty Michal Kadlec.

To mnohem dál je zatím přestup pravého obránce Zdeňka Pospěcha, jenomže ani on ještě nemá jistotu. "Stále mohu jen říct to, že nevím. Kluby se zatím nedohodly," konstatoval hráč, který by do Německa rád šel zejména kvůli tomu, že by mohl zabezpečit rodinu. "Ano, je to otázka budoucnosti mé rodiny. S manželkou jsme domluveni," dodal Pospěch. Zda bude hrát na jaře ve Spartě nebo Wolfsburgu prý nechává Pospěch osudu, nicméně přiznal, že se popere o místo v týmu pro Euro. "Šance je velká a pravdou je, že ve Spartě bych měl možná větší šanci. Ve Wolfsburgu budu nováček, nemusím hrát," přemýšlel obránce.

Pospěch? Jasno bude už brzo

Podle samotného hráče by mohlo k dohodě dojít v nejbližších dnech. "Wolfsburg odlétá 7. ledna na soustředění do Portugalska, kde se bude tvořit tým," naznačil kapitán Sparty a jeho slova potvrdil i trenér Michal Bílek. "Pro mě je důležité, aby bylo rozhodnuto co nejdřív, abychom mohli případně zabudovat nové hráče na jeho post. A pokud vím, je to opravdu už jen otázka krátké doby. Pokud odejde, bude o citelná ztráta jak herně, tak lidsky. Ale náhradu za něj máme," řekl Bílek s tím, že by Pospěcha mohli zastoupit Kladrubský nbo Voříšek, vracející se z hostování v Mladé Boleslavi.

O případním odchodu Kadlece zatím kouč spekulovat nechtěl, nicméně přiznal, že mezi hráči, které má Sparta v hledáčku, jsou i levonozí krajní obránci či stopeři, tedy hráči na Kadlecův post. "Chceme dva hráče především do obranné řady," připustil. Podle něj i proto, že Sparta minimálně jednoho z krajních beků skutečně nejspíš prodá. "K většímu odchodu dojde, ať už to bude Kadlec, nebo Pospěch. Sparta takový obchod potřebuje," naznačil Bílek.

Vrátili se v pořádku

Po zimní dovolené má  trenér k dispozici širší kádr, který nyní bude zužovat. "Mužstvo se z dovolené vrátilo v pořádku, testy rovněž proběhly dobře. V kádru máme momentálně 34 hráčů včetně Sivoka, těch, co se vrací z hostování (Voříšek, Kúdela) a fotbalistů z B-týmu. Všichni také jedou na soustředění do Špindlerova Mlýna," řekl Bílek s tím, že zužovat kádr bude až potom.  "Až se vrátíme, čekají nás dva dvouzápasy, po nichž kádr zúžím," dodal.

Konečná podoba kádru by měla podle Bílka čítat 20 - 22 hráčů plus tři brankáři. "22. ledna letíme na soustředění do Španělska, kam už by měl cestovat tým, s nímž budeme chtít jít do ligy," přeje si Bílek.

Na Slavii se nedívají

Zatímco Sparta chce sázet na svéstáající kádr, Slavia posiluje. "Nic na to neříkám. Náš současný kádr je dostatečně silný na to, aby mohl Slavii konkurovat v boji o titul. A hráči, kteří tam přicházejí, nebyli v našem hledáčku. Soustředím se na svůj tým, Slavia mě nechává v klidu," doplnil Bílek.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události