Sport

Záhrobská dojela ve Špindlu pátá, Zuzulová má stříbro

Česká sjezdařka Šárka Záhorbská se na domácí půdě v Špindlerově Mlýně blýskla 5. místem ve slalomu. Na těžké trati přitom závod vůbec nedokončily takové hvězdy jako Rakušanka Hosp nebo Američanka Vonn. Na medaili dosáhla Slovenka Veronika Zuzulová, která si dojela skvělým druhým kolem pro stříbro.

Slovenské překvapení jménem Zuzulová 

Velice dobře si kromě české závodnice vedla právě Slovenka Veronika Zuzulová. Ta skončila na trati, kterou stavěl její otec, druhá, když ještě vylepšila průběžnou třetí pozici z 1. kola. "Tak vysoko jsem ještě nebyla, byl to skvělý závod. Když jsem dojela do cíle, věděla jsem, že budu na pódiu a to byl fantastický pocit. Navíc jsem si tu připadala skoro jako doma, i když Šárce lidé fandili více," radovala se v cíli Slovenka. Vítězství vybojovala  skvělou druhou jízdou Rakušanka Mariles Schild, naopak vedoucí žena po prvním kole Němka Riesch chybovala a jen těsně uhájila bronz. "Bylo to skvělé, jelo se mi velmi dobře, i když tam byla ledová místa. Jsem samozřejmě spokojena," pochvaloval si vítězka.

Záhrobská se posunula o jednu příčku

Záhrobská ve druhém kole ještě vylepšila své šesté místo, když s přehledem sjela trať, na které před ní vypadla Rakušanka Hosp a o chvíli později i po prvním kole pátá Američanka Vonn.  Na páté místo ji posunul právě kolaps Američanka, která závod po chybě nedokončila. Až osmé místo zbylo na legendární Švédku Pärson.  "Byl to pro mě moc příjemný závod, spokojená jsem i s pátým místem. Bylo to i díky divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Udělala jsem, co jsem mohla, i když to asi umím i líp. Doufám, že to příště vyjde i na bednu," řekla v cíli Šárka Záhrobská.

Další Češky nebodovaly

Závod naopak nečekaně skončil už v 1. kole pro včerejší vítězku obřího slalomu Italku Karbon. Na trati totiž špatně projela jednu z branek a závod pro ni skončil předčasně. Do druhého kola se už nepodívají ani další české závodnice. Druhá nejlepší Zakouřilová totiž skončila až 36., Hrstková se Smutnou nedojely.

Výsledky slalomu

1. Schild Mariles (AUT) 1:46,35, 2. Zuzulová Veronika (SVK) + 0,32, 3. Riesch Maria + 1.18, 4. Borssen Therese (SWE) + 1.49, 5. Záhrobská Šárka (CZE) + 1.82, ... 36. Zakouřilová Petra (CZE)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události