Fotbal

Zastíní talent Jeslínek útočníky Sparty?

Na podzim na něj v kádru trenéra Michala Bílka nezbylo místo a tak útočník Jiří Jeslínek zamířil s chutí na hostování do Kladna. A tam se z dvacetiletého útočníka stala hvězda. Jeslínek dal pět branek, prosadil do se reprezentační jedenadvacítky a svými výkony si dokonce "vynutil" stopku na duel se Spartou. Letenští mu totiž zakázali proti nim nastoupit. Teď už se Jeslínek bije o místo v kádru úřadujícího mistra.

Poperu se o to, říká Jeslínek 

"Těší mě už jen to, že jsem zpátky v našem nejlepším klubu. Budu si tu užívat každý trénink a uvidím, jak dlouho tady vydržím. Konkurence je ve Spartě obrovská, co jméno, to hráč, který už v našem fotbale něco dokázal. A já teprve začínám. Nezbývá mi, než se o místo v sestavě poprat," říká odhodlaně, ale zároveň s respektem, Jeslínek, jenž se na začátku roku zapojil do přípravy na Letné. Ještě v listopadu přitom běhal za míčem v týmu, který byl před sezonou odsouzen spíše k sestupu, nyní už může hrát o titul. "Beru to tak, že pro mě začíná nová půlsezona. Takové věci si moc nepřipouštím.  Jako výhodu ale beru to, že jsem na Kladně mohl pravidelně hrát, mám toho víc za sebou, jsem si jistější," doplňuje.

Konkurence? Uvidíme

Jenomže jeho návrat do Sparty má své ale. Zatímco v Kladně byl členem základního kádru, ve Spartě by mohl skončit na lavičce. Tedy pokud ze základní sestavy nevyštípe Lukáše Doška nebo Marka Kuliče. první ovšem vede tabulku ligových střelců a druhý je pravidelným členem reprezentačního týmu Karla Brücknera. "Poprat se o místo s reprezentantem a nejlepším střelcem ligy bude těžké, ale zkusím to," říká odhodlaně Jeslínek. "Každý chce hrát, to je jasné, nikoho nebaví jen sedět na lavičce, to bych snad raději šel zpátky hostovat," doplňuje.

Když pryč, pak jedině do Kladna

A právě na tuto variantu se Jeslínek raději připravuje už nyní. "Můžu si po dvou týdnech balit kufry a jít. V tom případě bych ale chtěl jedině zpět do Kladna, jiná varianta není," říká mladý útočník. Podle něj si to přeje i kladenský trenér Jaroslav Šilhavý. 

Tím, jak to nakonec dopadne, se prý ale moc nezabývá. "Nestresuji se kvůli tomu. I táta mi říkal, ať to jdu do Sparty zkusit a ukážu, co ve mě je," pousmál se Jeslínek, jehož otec působil ve Slavii a Dukle.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události