Hokej

San Jose zdolalo Vancouver 3:1

Před utkáním se dala očekávat převážně defenzivní bitva a skoro celá úvodní třetina tato očekávání také naplňovala. Hodně se bruslilo, ale všichni se poctivě vraceli a gólmani tak měli opravdu málo práce.

To se změnilo v 15. minutě - hostující Willie Mitchell ve vlastním pásmu zachyboval, Ryan Kessler neprojevil snahu o puk bojovat, takže domácí checking line rozjela útok, na jehož konci obránce Craig Rivet nic neuspěchal a přesnou střelou prostřelil hostujícího gólmana Roberta Luonga - 1:0. V 18. minutě jel v takovém malém nájezdu na Luonga domácí Milan Michálek, ale byl lehce Edlerem zahákován a to ho rozhodilo natolik, že nedokázal zakončit mezi 3 tyče. Na střely vyhráli domácí tuto třetinu 7:3.

Na druhou branku se čekalo do 25. minuty - Žraloci hráli přesilovku, uzamkli bránící hostující čtveřici před Luongem a Jeremy Roenick celou akci zakončil přesnou trefou - 2:0. Celkově byli hráči Shark o něco aktivnější a Roberto Luongo měl i v této části hry víc práce než jeho protějšek v domácí brance Jevgenij Nabokov. Hlavně jeho zákrok z poloviny zápasu, kdy zastavil puk mířící do jeho svatyně z otočky špičkou své brankářské hole a zabránil tak další změně ve skóre.

Ve 44. minutě se řítil na Jevgenije Nabokova rozjetý Alexandre Burrows, Nabokov si povyjel z branky, ovšem Burrows po kličce trefil už jen tyčku domácí opuštěné klece. Ve 46. minutě hráli domácí další přesilovku a po tlaku se dočkali také další branky, o kterou se postaral český forvard Milan Michálek - 3:0. Ovšem přišla 53. minuta a Rayn Kessler nachytal Nabokova na švestkách - vystřelil totiž téměř z rohu skoro z brankové čáry, trefil tyčku a puk se od domácího gólmana odrazil zpět do branky - 1:3. Vzápětí měl obří šanci Daniel Sedin, který jel na Nabokova od modré sám, ovšem domácí gólman svoje předchozí zaváhání dokázal hodně důležitým zákrokem napravit. V 54. minutě fauloval Jason Jaffray a Žraloci hráli už 6. přesilovku v řadě. A jelikož se hráči Vancouveru v závěru zápasu nezmohli na nějaký větší tlak a ani to nezkusili bez gólmana s hráčem v poli navíc, vyhrálo nakonec San Jose v poklidu 3:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události