Fotbal

Na lyžích se po Slavii potí i hráči Bohemians

Na lyžích se po Slavii potí i hráči Bohemians
Zdroj: bohemians1905.cz

Fotbalisté Slavie a Sparty ovládli Špindlerův Mlýn, Viktoria Žižkov se zase rozhodla nabrat kondici v nedalekém Vrchlabí. A za sněhem vyrazil i poslední pražský ligový tým - Bohemians 1905. Jen místo je jiné. Klokani se připravují v Jizerských horách.

Na běžkách to Klokanům nevadí

V Panském domě v Jizerských horách se to na leden povážlivě zelená. Důvodem ale není nedostatek sněhu, to jen za fyzickou přípravou dorazili fotbalisté ligového nováčka Bohemians 1905. Rekreace ale fotbalisty rozhodně nečeká. Trenéři nachystali čtyřfázový tréninkový plán, který sestává z mnoha sportovních činností. Začíná se výběhem nebo ragby, pak následují běhy na sněhovém oválu.

A odpoledne to přichází. Stejně jako hráči Slavie obouvají i "Klokani" běžky a vyrážejí na sníh. Čeká na ně dvacetikilometrový okruh po jizerkých hřebenech.

Bílek lyže nechce, Jarolím s Bustou ano

Ne každý trenér je přívržencem ovšem běžeckého lyžování. Zatímco Karel Jarolím ze Slavie nebo právě bohemácký Zbyněk Busta jsou pro, Michal Bílek ze Sparty dává přednost jiným činnostem. "Někteří hráči na nich umí, jiní ne. Zátěž je tak nerovnoměrná. Navíc pro začátečníky by to mohlo být dokonce nebezpečné," tvrdí právě Bílek, pod jehož vedením si Sparťané běžky v  Krkonoších neobuli ani jednou. "Pro ty, co to umí, je to dobré zpestření přípravy. A ti, co to na běžkách nezvládnou, mají jiný program. Rozhodně nebudeme riskovat jejich zdraví," oponuje pro změnu Karel Jarolím ze Slavie.   

Ještě dál došli v Bohemians. Tam na lyže vyrazili všichni. Snad proto, že nedaleko jejich dočasného bydliště se vše připravuje na slavnou Jizerskou padesátku.

Na závěr dne fotbálek

Poslední fáze přípravy hráčů Bohemians se nese v herním duchu. Na programu je fotbal. "Duel "staří - mladí" je pořádně vyhecovaný. Ve včerejším duelu mladým dokonce nestačil ani dvanáctibrankový náskok a museli se sklonit před zkušeností," píše klubový web bohemians1905.cz. Pak už jen  regenerace a nocleh. A druhý den nanovo.

Fyzická příprava ale není to jediné, co se v tuto chvíli v Bohemians děje. Klub totiž okupuje v tabulce sestupové pásmo a před jarní částí sezony potřebuje nutně posílit pro boj o záchranu. "Teď se soustředíme především na hráče do ofenzivy. Chceme volit formu hostování s opcí. Potřebujeme pomoci především na půl roku, pak naši mladí budou zase o něco zkušenější," prozradil na klubových stránkách nejbližší plány managementu Klokanů ředitel Bohemians Lukáš Přibyl.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události