Hokej

Chicago podlehlo doma Minnesotě 2:5

Domácímu Chicagu se v poslední době nedaří, o čemž svědčí momentální 7-mi zápasová šňůra prohraných zápasů. Takže je potřeba se chytit. Však také domácím vyšel úvod zápasu - ve 4. minutě se k puku dostal po chybě obránce Brenta Burnse uzdravený domácí forvard Brent Sopel, opřel se do puku a Jestřábi vedli 1:0.

Ovšem v polovině 7. minuty zazmatkovala domácí obrana, když za domácí brankou vybojoval puk snaživý Matt Foy a zpoza branky zaskočil Chabibulina poprvé - 1:1. Jinak úvodní dvacetiminutovka moc vzruchu nepřinesla. Poměr střel pak byl 7 - 5 pro Black Hawks.

Ve 29. minutě Rene Bourque málem poslal domácí do vedení, ale hostující obránce Foster puk na poslední chvíli odklidil zpoza již překonaného Joshe Hardinga z branky pryč. Videorozhodčím pak trvalo zhruba 5 minut, než se shodli, že branky opravdu dosaženo nebylo. Poměr střel ve 29. minutě byl 6 - 0 pro Black Hawks. V polovině zápasu se prosadil kanonýr Minnesoty Marián Gáborík, který se po další chybě domácích v rozehrávce dostal zleva až do kruhu pro vhazování a přesnou ranou do horního růžku nedal Chabibulinovi šanci - 1:2. Ve 14. minutě pykal na trestné domácí Adam Burish, hosté před Chabibulinem roztočili přesilovkový kolotoč a Pierre-Marc Bouchard poslal hosty do dvoubrankového vedení - 1:3. Časomíra ukazovala odehraných přesně 39 minut, když se zastavila časomíra po střele Marka Parishe, který po nahrávce Erica Belangera bez přípravy vypálil a prostřelil domácího gólmana počtvrté - 1:4. Trochu paradoxně při phledu na skóre pak vyzníval fakt, že po 40-ti minutách Chicago přestřílelo Minneostu 23 - 11.

3. třetinu zahájili domácí početní výhodou, když 5 vteřin před druhou sirénou fauloval Brent Burns a téměř celá přesilovka se přenesla do této části hry. K němu přisednul po 41 vteřinách Mark Parrish a domácí hráli 5 na 3. A tuto výhodu už domácí využili - po rozebrání bránící trojice se prosadil z prostoru mezi kruhy Martin Havlát, který snížil na 2:4. Stále ještě se pak hrálo 90 vteřin 5 na 4, ovšem skóre už se do konce této přesilovky neměnilo. I v této částy byli domácí střelecky aktivnější, v polovině třetiny vedli na střely 10 - 2, ovšem Josh Harding byl ve formě a všechny pokusy hráčů v červeném s přehledem likvidoval. V 55. minutě fauloval Matt Foy a Chicago mělo asi poslední velkou příležitost vstřelit kontaktní branku. Ovšem v jejím závěru ujela hostující dvojice Marián Gáborík - Pavol Demitra, avšak druhý jmenovaný Chabibulina svojí střelou nepřekonal. 2 a 1/2 minuty před koncem odjel Chabibulin na střídačku a nahradil ho 6. hráč v poli. Ovšem 95 vteřin před sirénou vypíchnul puk marián Gáborík a přes celé kluziště pojistil další brankou teď už jistou výhru Minnesoty - 5:2. 33 vteřin před koncem si nešťastně přisednul pravý kotník Sean Hill a hráč Minnesoty si od hokeje nejspíš nějaký čas odpočine. Nakonec si tedy Minnesota, ač prohrála na střely 16 - 43, připsala výhru 5:2 a Chicago tak prohrálo už poosmé v řadě.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události