Hokej

Montreal zdolal NY Islanders na Long Islandu 3:1

Hostující gólman Cristobal Huet si poprvé sáhnul na puk až v polovině 5. minuty 1. třetiny, když na něho vyslal puk český forvard Josef Vašíček. Ovšem ani domácí muž v kleci Rick DiPietro neměl práce o nic víc a začátek zápasu se tak dal považovat za tak trochu opatrný z obou stran.

Jako první se začali víc prosazovat hráči Habs a domácí gólman DiPietro musel řešit několik ošemetných situací. Jedna z nich přinesla také úvodní branku zápasu - postaral se o ni ve 14. minutě český útočník Tomáš Plekanec a Montreal šel do vedení 1:0. Což bylo také skóre po první dvacetiminutovce, kterou vyhráli hráči v rudém nakonec na střely 9 -1.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky markantně aktivněji a oba gólmani museli vytáhnout několik ostřejších zákroků. Ve 24. minutě fauloval Sergej Kosticyn a hráči Islanders hráli první přesilovku tohoto zápasu. Domácí přesilovková formace se usadila kolem gólmana Hueta, ovšem ujela dvojice hostujících hráčů a Tomáš Plekanec v oslabení zvýšil na 2:0. Ve 31. minutě nastřelil Josef Vašíček levou tyčku hostující branky a tlak domácích hráčů začal pomalu narůstat. Ve 34. minutě najížděl zprava Mike Comrie na Hueta sám, ovšem na hostujícího gólmana nevyzrál. Domácí se dál snažili, ovšem museli také myslet na zadní vrátka, což jim připomenul Andrej Kosticyn, který vypíchnul puk, ovšem na Ricka DiPietra v domácí brance nevyzrál.

Ve 3. třetině se domácí snažili o vstřelení kontaktní branky, ovšem hráči Habs v čele s gólmanem všechny pokusy o snížení likvidovali. V 51. minutě ale špatně rozehrál hostující gólman Cristobal Huet a Richard Park snížil na 1:2, čímž dostal zápas další náboj, protože rozdíl jedné jediné branky zdaleka nic neznamená. Ovšem kdo očekával nějaký mohutný závěrečný nápor hráčů Islanders, ten musel být trochu zklamaný. Hosté hráli co potřebovali, diváci o sobě taky moc vědět nedávali, takže minutu před koncem základní hrací doby stáhnul Ted Nolan gólmana DiPietra na střídačku a po oddechovém čase poslal do pole hráče navíc. Ovšem co se nestalo - puku se zmocnil starý ostřílený vlk Alexej Kovaljov, nic neuspěchal, obešel jednoho z domácích obránců a - nevšímaje si za ním jedoucího Tomáše Plekance, který by mohl dokonat hattrick - do prázdné branky upravil na konečných 3:1 pro Montreal.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události