Fotbal

Juventus shání a zřejmě našel nového Nedvěda!

Juventus shání a zřejmě našel nového Nedvěda!

Fotbalový vicemistr světa do 20 let Luboš Kalouda by mohl z Brna zamířit do Juventusu Turín. Slavný klub, za který hrají Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, projevil podle italských médií o služby dvacetiletého ofenzivního záložníka vážný zájem.

Kaloudův hráčský manažer Pavel Zíka z agentury Sport Invest International jednal v Itálii o několika hráčích s předními italskými kluby, ale konkrétní jména zatím neprozradil. Kromě Kaloudy by mohl do Itálie odejít i reprezentační stoper Radoslav Kováč ze Spartaku Moskva, o kterého měl již v létě zájem Inter Milán.

Jeho cena převyšuje 100 milionů korun

Zájem turínského celku o Kaloudu potvrdil majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros. "Juventusu jsme sdělili naše podmínky, ale zatím žádnou konkrétní nabídku nemáme. Poté, co jsme prodali Holka, nemáme potřebu pouštět další hráče. Kaloudu bychom prodali jen za velmi výhodných podmínek," prohkásil Pros. Podle spekulací by Kalouda, který v lize odehrál 24 zápasů a vstřelil pět branek, stál přes 100 milionů korun. Kalouda se z italského tisku dozvěděl, že ho srovnávají s hvězdou Juventusu Turín Pavlem Nedvědem a v rozhovoru pro naší televizi neskrýval své nadšení.  

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události