Hokej

Hokejové derby ozdobí svatba na ledě

Hokejové derby ozdobí svatba na ledě
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Jít na hokej a přitom být svatebními hosty? Proč ne. Účastníkm obřadu budou všichni, kdo v neděli dorazí do Sazka Arény na čtvrté letošní hokejové derby pražských S. O první přestávce duelu Slavie se Spartou totiž budou příma na ledě oddáni snoubenci Radomír a Alžběta, kteří ponesou společné příjmení Ježkovi.

Od Slavie dostanou i svatební cestu

Snoubenci se navíc kromě netradičního obřadu a nezyvkle vysokého počtu svatebních hostů mohou těšit i na zajímavé dary. Svatební cesta, roční pronájem bytu nebo permanentky na zápasy Slavie jsou mezi nimi.

Samotná svatba bude ale jen doplňkem jinak hodnotného nedělního hokejového menu. Slavia sice vyhrála předchozí dvě derby, jenomže se jí v novém roce vůbec nedaří. Vyhrála jediný zápas a naposledy v Sazka Aréně utrpěla prohru 2:4. Spartu sice po úspěšném vystoupení na Super Six zabrzdily prohry v Litvínově a doma s Libercem, v derby se ale bude chtít úřadující mistr novu chytit.

Pátek nabídne jen pět zápasů

Už jen pět utkání má na programu 42. extraligové kolo. Čtvrteční předehrávky nevyšly pražským klubům, Sparta i Slavia v domácím prostředí prohrály.

Na zbylých stadionech je ale také o co hrát. Přímým soubojem o play off bude duel Zlína ve Znojmě, Kladno zase může doma dohnat na pouhé dva body Plzeň. Velká bitva ale bude k vidění i v Pardubicích. Moeller se konečně dostal na vítěznou vlnu, proti němu ale bude stát lídr soutěže, který se případnou výhrou odpoutá na čtyři body druhé Slavii. Ústí pak může proti Vítkovicím vykřesat záchranářskou naději, ale pouze v případě, že Zlín neuspěje ve Znojmě. Pak by se totiž ztráta Lvů snížila na osm bodů.  

Program dnešního 42. kola O2 extraligy
HC Oceláři Třinec - HC Litvínov, 17 hod.
HC Znojemští Orli - RI OKNA Zlín, 17.30 hod.
HC GEUS OKNA Kladno - HC Lasselsberger Plzeň, 17.30 hod.
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Vítkovice Steel, 17.30 hod.
HC Moeller Pardubice - HC MOUNTFIELD, 18 hod.

Neděle ve znamení derby

Jak již bylo řečeno, hlavním tahákem nedělního programu bude pražské derby. Nebude ale jediným takovým zápasem. Litvínov s Karlovými Vary a Plzeň s Ústím svedou bitvy nejzápadněji položených extraligových musžstev, ve Vítkovicích se zase otkají moravští zástupci, do Ostravy totiž míří znojemští Orli.

Program nedělního 43. kola O2 extraligy
HC Moeller Pardubice - HC Oceláři Třinec, 17 hod.
Bílí Tygři Liberec - HC GEUS OKNA Kladno, 17 hod.
HC Slavia Praha - HC Sparta Praha, 17 hod.
RI OKNA Zlín - HC MOUNTFIELD, 17 hod.
HC Vítkovice Steel - HC Znojemští Orli, 17 hod.
HC Lasselsberger Plzeň - HC Slovan Ústečtí Lvi, 17.30 hod.
HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary, 17.30 hod.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události