Hokej

Chicago vyhrálo v Coloradu 2:1 na nájezdy

Hostující hráči, ač se pohybují v dolníchpatrech tabulky Západní konference, začalo bez bázně a hany. Uteklo nějakých 152 vteřin, Martin Havlát našel přesným pasem Patricka Kaneho a ten nekompromisně otevřel skóre zápasu - 0:1.

V polovině 4. minuty se pak utkali v bitce Ian Laperriere a Adam Burish a oba odjeli na 5 minut zchladit hlavy. Na začátku 9. minuty rozjeli Milan Hejduk a Jaroslav Hlinka útok, Andrew Brunette vypálil, hostující gólman Patrick Lalime puk neudržel a Brunette z dorážky vyrovnal na 1:1. Oba trenéři pak nejspíš svoje hráče upozornili na nutnost víc si hlídat zadní vrátka a tempo zápasu mírně opadlo. V 17. minutě pykal domácí Jeff Finger a hostující top line rozjela solidní akci, na jejímž konci Robert Lang dokázal ze 3 metrů netrefil poloodkrytou domácí klec. 46 vteřin před první sirénou fyuloval domácí Tyler Arnason a tlak Chicaga tak mohl pokračovat.

A to i ve 2. třetině, kam si hosté větší část početní výhody přenesli. Zápas měl dál svůj náboj, když hosté působili o něco málo nebezpečnějším dojmem. Ve 29. minutě zápasu putoval na trestnou domácí forvard Wojtek Wolski a Černí Jestřábi měli 3. přesilovku v řadě na to, aby se dostali v zápase opět do vedení. Ve 35. minutě skvělě najížděl na domácího gólmana Theodora najetý René Bourque, ovšem J.-M. Liles mu dobře načasovaným skokem a následně koncem hole puk vypíchnul. Po 40-ti minutách vedla Lavina na střely 20 - 14.

Z poslední třetiny uběhlo 38 vteřin, Brett Clark zahákoval a hráči v bílém měli další početní výhodu. Ovšem i tentokrát bez využití. V 52. minutě se vyfauloval Milan Hejduk a domácí Lavina si tak svoji snahu o vstřelení vedoucí branky sama zbytečně komplikovala. Ono celkově bylo šancí poskrovnu a tak nějak to vypadalo, že mužstvo, které půjde do vedení, bude mít také velkou šanci celý zápas vyhrát.

Ovšem 60 minut čistého času o vítězi zápasu nerozhodlo a na řadu tak přišlo prodloužení. A v něm se hrálo hodně rychle, když domácí Colorado působilo aktivnějším dojmem. Ale ani těchto 5 extra minut vítěze neukázalo a vše tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.
Jako první se rozjel na Patricka Lalima domácí Marek Svatoš - nedal, Patrick Kane - s přehledem PROMĚNIL, Wojtek Wolski - nedal, Martin Havlát - nedal, Milan Hejduk - PROMĚNIL, Patrick Sharp - nedal, T.J. Hensick - nedal, Robert Lang - PROMĚNIL a Chicago tak vítězí v Coloradu 2:1 na nájezdy.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události