Fotbal

Fotbalisté míří za teplem, Slavia už je v Dubaji

Luxusní Dubaj, turistické centrum Arabských Emirátů, si za místo své další přípravy zvolili fotbalisté pražské Slavie. Do teplých krajů vyrazili už v neděli odpoledne. Nejsou ale jediným týmem z ligy. Baník už se vyhřívá v Turecku, Mladá Boleslav pro změnu na Kypru. Za teplem do Španělska pak ve čtvrtek vyrazí i Sparta.

Slavia je v Emirátech

Soustředění v Dubaji se edenskému týmu, kterému brzo vyprší vyhnanství na Strahově, naskytlo jako náhrada za dlouho plánovanou a nakonec odvolanou akci v jižní Africe. Trenér Karel Jarolím si ale nestěžuje. V Dubaji mužstvo přivítal nebývalý luxus a především teplé počasí. Kouč má navíc k diospozici celý kádr včetně posil. "Na soustředění je pětadvacet hráčů, všichni čtyři gólmani, i když Martin Vaniak je po zápalu plic a potřebuje v této fázi přípravy trošku nabrat síly. Máme tu v podstatě celý kádr," řekl pro klubový web trenér Karel Jarolím.

Jeho svěřence čeká v Dubaji trojice přípravných zápasů. Už ve středu Slavia nastoupí proti účastníkovi Ligy mistrů CSKA Moskva, o dva dny později se utká s rakouským Salcburkem. V posledním utkání se Pražané 27. ledna popasují s ruským Zenitem Petrohrad.

Slavia ovšem kvůli soustředění v Dubaji nedohraje v plné síle zimní Tipsport ligu, v níž má ještě teoretickou šanci na postup do finále. Musela by ovšem porazit Příbram alespoň 5:0. Turnaj ale dohrají fotbalisté širšího kádru a B-mužstva, kteří do Dubaje neodletěli.

Spartu čeká cesta do Španělska

Za teplem míří i pražská Sparta. Ta ve čtvrtek odlétá do  do Španělska a také trenér Michal Bílek počítá s pětadvaceti fotbalisty. Rozhodně ale mezi nimi nebude útočník Libor Došek, ktrerého zřejmě čeká artroskopie kolena. I proto ještě kouč nechce prozradit, koho s sebou nakonec na jih vezme. "Pravděpodobně se rozhodneme ve středu. Teď ještě nemůžu říct, koho si tady necháme a kdo odejde," řekl Bílek pro web Sparty.

Také Sparta sehraje na soustředění tři zápasy. V neděli 27. ledna s týmem Kielce, o dva dny později s Mattersburgem a nakonec ve čtvrtek 31. ledna s domácím Cadizem.

Baník v Turecku, Boleslav na Kypru

Teplo a klid přímořských oblastí ovšem vyhledaly i další ligové týmy. Baník Ostrava už je v Turecku, kde se bude připravovat až do konce ledna, trenér Karel Večeřa s sebou vzal prakticky celý kádr až na zraněného beka René Bolfa. "Věřím, že až se vrátíme, tak už se k nám normálně připojí do tréninku," doufá Večeřa, který ovšem kvůli zranění nemohl s bývalým reprezentantem příliš počítat ani na podzim. Baník sehraje v Turecku tři zápasy. Nejprve v pátek  25. ledna se Simferopolem, poté v pondělí 28. ledna s EFC Ptak a na závěr ještě ve středu 30. ledna s Tbilisi.

Fotbalisté Mladé Boleslavi zase našli útočiště na Kypru, kam se přesunuli v noci ze soboty na neděli. Dvaadvacítku hráčů tam čeká jak fyzická dřina, tak nácvik herních situací a přípravné zápasy. Chybí pouze Jiří Schubert, jehož nepustily zdravotní  potíže, George Ganugrava nemohl letět z administrativních důvodů.

Boleslav odehraje na Kypru celkem čtyři zápasy. Už v úterý 22. ledna s Dinamem Bukurešť, v pátek pak s maďarským Temešvárem. V neděli  27. ledna vyzkouší mladoboleslavské hráče korejský  Gyeongnam a na závěr soustředění se tým Zdeňka Ščasného popasuje s kyperským Nea Salamis.

Turecko si za místo další části přiípravy vybrali také fotbalisté Brna, na Kypr zase míří Žižkov.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události