Hokej

Primátor Ústí na hokeji sprostě urážel sudí

Primátor Ústí na hokeji sprostě urážel sudí

„Jak to pískáš ty č...! Dostaneš na držku!“ I takové výkřiky jsou mnohdy ke slyšení na našich stadionech. Jenomže tentokrát nezazněly z úst bezejmenného fanouška. Jejich autorem je primátor Ústí nad Labem Jan Kubata a zazněly na pátečním extraligovém utkání mezi domácími Lvy s Vítkovicemi.

Primátor Ústí, které je majoritním vlastníkem klubu a financuje jej částkou 15 milionů korun ročně, neudržel nervy na uzdě v utkání, které domácí tým prohrál 2:4. Adresáty byla o přestávce mezi druhou a třetí třetinou trojice sudích Hradil - Guth, Rittich. "O dění v Ústí jsem dobře informován, byl jsem tam totiž přítomen. Incident jsem sice neviděl, neb se odehrál v prostoru mimo led. Ale jinak vám mohu říci, že chování zmíněného pána postrádalo už předtím jakoukoli slušnost," řekl pro server hokej.cz ředitel extraligy Stanislav Šulc, který také nechal rozlíceného primátora ze prostoru u střídaček vyvést pořadateli.

Kubata ve svém emotivním vystoupení nezapomněl vyřknout své přesvědčení, že je v extralize ústeckému klubu záměrně ubližováno. "Byl jsem tam a řekl jsem to, co si myslely čtyři tisíce fanoušků, Co jsem řekl, za tím si stojím, že rozhodčí negativně ovlivnili zápas. Je mi líto toho, jak jsou zápasy ovlivňovány, protože hrajeme velmi vyrovnaně. Co jsem řekl, bylo vyvrcholení beznaděje z ovlivňování zápasů muži v pruhovaném," cituje Kubatu Ústecký Deník.
Přesto se primátor nakonec rozhodčím omluvil. "Udělal jsem chybu a za chyby se platí. Budu si muset na emoce příště dávat pozor a obyvatelům, kteří se nezajímají o hokej, se omlouvám," uvedl Kubata.
Ústí nad Labem coby nováčkovi extraligy patří v tabulce poslední příčka s desetibodovou ztrátou na předposlední Zlín. Klub tak nejspíš bude čekat baráž s vítězem 1. ligy o udržení v nejvyšší soutěži. Sám Kubata ještě loni zastával v ústeckém klubu funkci předsedy představenstva.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události