Fotbal

Video: Sparta po debaklu Kladna zúžila kádr

Video: Sparta po debaklu Kladna zúžila kádr

Až příliš hladce se nechali v dalším přípravném utkání na 1. fotbalovou ligu porazit fotbalisté Kladna. V tréninkovém areálu na Strahově totiž podlehli Spartě 0:4. jeden gól svému podzimního chlebodárci vstřelil i útočník Jeslínek, kmenový hráč Sparty.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Trefily se dvě posily

Trenér Michal Bílek si po zápase mohl mnout ruce. V zápase dal šanci i novým tvářím a dvě z nich se jí dokonce odvděčily gólem. Ten první dal už v 8. minutě Kanaďan Hainault, který se po rohovém kopu Sparty nejrychleji zorientoval u branky a dorazil do sítě míč, který gólman Kladna vyrazil na tyč.

Ve druhém poločase dostala šanci úplně jiná sestava, než před přestávkou, a Sparta dominovala. Na 2:0 rychle zvýšil Kladrubský a v 57. minutě se prosadil i mladý útočník Jeslínek, který hrál na podzim v Kladně. Gólu předcházela nepřesná rozehrávka hostí. Poslední ránu jim zasadil v závěru utkání Holenda, který po centru Matušoviče nemohl neminout prázdnou bránu.

Kouč zúžil kádr

Trenér Michal Bílek navíc hned po zápase prozradil, o které hráče zúžil kádr a koho tedy s sebou nevezme na soustředění do Španělska. "Jsou to Zabavník, Mareš, Žofčák a Petržela, ty pustíme na hostování. Do Španělska ale nepojedou ani marodi Došek, Zeman a Abarham, ti se ovšem k mužstvu připojí po doléčení," řekl Bílek s tím, že před samotným startem soutěže klub ještě opustí další dva až tři hráči.

Naopak náhradu už má kouč za odcházejícího Zdeňka Pospěcha. "Je to ztráta, ale poradíme si s tím. Na jeho místo budou alternovat Kúdela, Kladrubský a Voříšek," prozradil kouč.

AC Sparta Praha - SK Kladno 4:0 (1:0)
Góly: 8. Hainault, 49. Kladrubský, 57. Jeslínek, 90. Holenda
Sestava Sparty, 1. poločas: Grigar - Kúdela, Řepka, Hainault, Krob - Kolář, Sylvestre, Voříšek, Limberský - Kulič, Slepička
Sestava Sparty, 2. poločas: Grigar - Zabavník, Beutel, Sivok, Kadlec - Limberský, Vacek, Kladrubský, Matušovič - Holenda, Jeslínek.
Soupiska Kladna: Pavlík - Bartoš, Hochmeister, Holub, Tesařík, Cigánek, Brunclík, Gross, Killar, Semerák, Vršajevič, Miski, Kousal, Rada, Merganc, Farbák, Zachariáš, Jablonský.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události