Hokej

Dallas doma prohrál s Buffalem 1:2

Domácí Dallas byl jasným papírovým favoritem, ovšem úvod zápasu ukázal, že by bylo chybou podcenit celek, kterému se momentálně nedaří. Končila 2. minuta zápasu, Tomas Vanek našel před brankou volného Dereka Roye a hosté vedli 1:0.

Ve 13. minutě si to rozdali domácí Krys (s -y) Barch a Andrew Peters, celá situace vyůstila v přesilovku Buffala. V 15. minutě fauloval Matt Niskanen, ale Buffalu se početní výhody na ledě soupeře nedaří a také tyto dvě vyšly naprázdno. Naopak Niklas Hagman 10 vteřin před koncem druhé přesilovky ve vlastním oslabení ujel a hostující gólman Ryan Miller jen se štěstím udržel čisté konto. V poslední minutě první teřtiny dostal Drew Srafford menší trest a přesilovku měli pro změnu hráči Stars.

Také ve 2. třetině hrálo Buffalo aktivněji a nic nenasvědčovalo tomu, že mužstvo prochází nějakou herní krizí. Těsně za polovinou zápasu hráli hráči Sabres přesilovku, Jaroslav Špaček od modré pálil a Tomas Vanek tečoval za záda Marty Turca. Ovšem tečoval vysokou holí, což následně potvrdil i videorozhodčí a stav 0:1 z domácího pohledu se tak neměnil. Netrvalo dlouho a hráči v zeleném se začali stále více dostávat do šancí a výsledek se dostavil - ve 38. minutě Mattias Norstrom skvěle našel Stu Barnese a domácí veterán vyrovnal na 1:1. Ve 40. minutě fauloval Jussi Jokinen, Aleš Kotalík s Jaroslavem Špačkem založili akci, ovšem volný Tomas Vanek sám před Turcem nezpracoval puk a domácí gólman puk šourající se pomalu jeho směrem v poklidu pokryl.

Kdo očekával, že domácí hráči v poslední třetině na svého soupeře vlétnou a udělají vše pro plný bodový zisk, ten asi musel být trochu rozpačitý. Hráči Buffala si skvěle hlídali zadní vrátka a hlavně vyráželi k nebezpečným protiútoků. A jeden z nich se chytil - Derek Roy si po vypíchnutí puku ve vlastním pásmu a následném nájezdu 2 na 1 šikovně několikrát vyměnil puk s Tomasem Vanekem a do téměř prázdné branky poslal Sabres do vedení 2:1. Minutu před koncem základní hrací doby odjel na střídačku gólman Marty Turco a Dallas to zkoušel se 6-ti hráči v poli, ovšem 6 vteřin před sirénou Mike Ribeiro spálil čistou šanci na vyrovnání a na konečné výhře Buffala 2:1 se tak už nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události