Hokej

Hadamczik povolal do Švédska tři nováčky

Na třetí turnaj série Euro Hockey Tour do Švédska nominoval trenér Alois Hadamczik i tři nováčky. Jsou jimi liberecký obránce Jiří Moravec a útočníci Tomáš Kůrka z Českých Budějovic a Pavel Kašpařík z Liberce. Turnaj se hraje od 7. do 10. února ve Stockholmu.

Do Švédska na další test 

V rámci švédského turnaje sehrají čeští hokejisté tři zápasy. S Finy se utkají v Tampere, zbylé dva zápasy pak mužstvo čekají ve Stockholmu v proslavené Globen Aréně.

"S nominací problémy nebyly, ani pár drobných zranění nijak neovlivnilo výběr. Sahal jsem především do extraligy, chceme zkoušet zdejší hráče," řekl Alois Hadamczik. Z české nejvyšší soutěže povolal hned čtrnáct hráčů, zbytek hokejistů působí v Rusku či švédsku, obránce Radek Hamr si o pozvánku řekl ve švýcarském Klotenu.

Tři nováčci v nominaci

Trenér Alois Hadamczik tentokrát sáhl po třech nováčcích, obránci Jiřím Moravcovi z Liberce a útočnících Tomáši Kůrkovi a Pavlu Kašpaříkovi z týmů Českých Budějovic a Liberce. "Rozhodla výkonnost. Mají ji dlouhodobě na patřičné úrovni, proto dostali šanci," okomentoval nominaci Hadamczik.

"Kůrka v Budějovicích hraje výborně už dlouho a navíc je to hráč, který dobře bruslí a snáší tvrdou hru. Moravec má zase dobré defenzivní schopnosti a Kašpařík je hráč, který je typologicky podobný Skuhravému nebo Kunstátovi, kteří se nám osvědčili," doplnil.  U Kůrky navíc kouč sází na to, že se poveze na vlně euforie, která momentálně v týmu ligového lídra z jihu Čech panuje.

Na sraz naopak nedorazí nominovaný  útočník Jan Hrdina, který se k týmu připojí až ve Švédsku. "Je to z rodinných důvodů. Má zájem reprezentovat, ale nemůže se zúčastnit srazu. I proto máme v tréninku více hráčů, z nichž ještě někoho vyřadíme," dodal kouč, jenž sice povolal Jana Bulise, jenž ale odehraje pouze zápasy s Finy a Švédy.

Nominace českého týmu na LG Hockey Games

Brankáři: Milan Hnilička (UFA), Adam Svoboda (Slavia) 

Obránci: Josef Melichar (Linköping), Vladimír Sičák (Mountfield), Tomáš Žižka (Slavia), Jiří Moravec (Liberec), Petr Čáslava (Čerepovec), Miroslav Blaťák (Ufa), Angel Krstev (Librec), Radek Hamr (Kloten)

Útočníci: Štěpán Hřebejk (Mountfiled), Leoš Čermák (Liberec), Jan Marek (Magnitogorsk), Tomáš Kůrka (Mountfield), Jakub Klepiš (Slavia), Zbyněk Irgl (Jaroslavl), Pavel Kašpařík (Liberec), Václav Skuhravý (K. Vary), Jan Bulis (Chimik Moskevská Oblast), Petr Kumstát (K. Vary), Tomáš Rolinek (Pardubice), Ivan Huml (Mora), Tomáš Netík (Sparta), Jan Hrdina (HV 71).

Program českých hokejistů na LG Hockey Games

7. února: Finsko - ČR (Tampere)

9. února: Švédsko - ČR (Stockholm)

10. února: ČR - Rusko (Stockholm)

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události