Sport

Verner: Gratulovali mi i Barna a Sabovčík!

Verner: Gratulovali mi i Barna a Sabovčík!

V roli čerstvého mistra Evropy se ze Záhřebu vrátil český krasobruslař Tomáš Verner. Po šestnácti letech první čech, který dokázal na ledě porazit elitu starého kontinentu. Dlouhá léta čekání na následníka Nepely, Sabovčíka či Barny jsou u konce.

Ke zlatu mu pomohl spánek 

"Od chvíle, co jsem se stal mistrem Evropy, si ten titul užívám. A navíc tím šampionem ještě rok budu," smál se po návratu do vlasti Verner, pro něhož je zlatá medaile největším dosavadním životním úspěchem. "Jenomže já bych si ten pocit chtěl vzít především do tréninku na mistrovství světa v Göteborgu. Tam to bude něco úplně jiného, světová špička je mnohem širší, než evropská," vzhlíží už Verner k dašímu vrcholu sezony, jímž je švětový šampionát ve Švédsku. Jako mistr Evropy bere světový šampionát jako velkou výzvu, navíc ho čeká i hájení dobytých pozic proti poraženým konkurentům.

Přesto nakonec sympatický krasobruslař prozradil recept na zlatou medaili, o níž už loni přišel až ve volné jízdě. "Letos jsem se po krátkém programu vyspal, kdežto loni jsem si po něm rovnal myšlenky v hlavě, bylo pro mě přece jen překvapivé, že jsem jej tehdy vyhrál," prozradil Verner.

Největší pochvala? Od Sabovčíka a Barny

Po zisku titulu dostal Tomáš Verner celou řadu gratulací, dvou si ale přece jen váží více, než ostatních. "Byly od Jozefa Sabovčíka a Petra Barny. Oba toho v našem sportu dokázali hodně a velice si jich vážím. Gratulace od nich pro mě znamená opravdu mnoho," těšilo Vernera, kterému bylo pět let, když Barna jako nadlouho poslední Čech vyhrál evropský šampionát. "Vlastně jsem ani nikdy neměl šanci je vidět naživo, ale samozřejmě jsem jejich jízdy viděl na videu. Cítil bych se jako bruslařský analfabet, kdybych nikdy neviděl bruslit své předchůdce," dodal s tím, že sledování jejich jízd bral jako motivaci.

Více ve videorozhovoru

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události