Motorsport

Honda představila vůz, už není v barvách země

Honda po loňské nepovedené sezoně vzhlíží s nadějí do nového ročníku seriálu Formule 1. Dnes představila zbrusu nový monopost RA 108, který narozdíl od loňského už není v barvách země, naopak, základní barvou je bílá. Loňské motivy přesto z vozu nezmizely úplně, zelená pevnina a modré oceány zdobí boky závodního stroje.

Honda prezentaci nového monopostu, který už neoficiálně zkoušeli piloti Jenson Button a Rubens Barrichello minulý týden při testech ve Valencii, uspořádala v britském Brackley. U prezentace byl i zkušební pilot Alex Wurz, na klubovém webu se pak objevily, stejně jako nedovno u Ferrari, pouze ilustrační fotografie.  

Honda si po loňském propadáku od nového monopostu slibuje hodně. Hned v její první sezoně totiž Button dovezl svůj stroj do cíle závodu jako vítěz, loni ovšem tým strádal a za celý rok vydřel jen šest bodů. "Loňský rok byl velice špatný a já doufám, že se nebude opakovat," řekl při prezentaci vozu ředitel Hondy Yasuhiro Wada.

V týmu se podle nejvyšších představitelů Hondy na přípravách nového vozu tvrdě pracovalo a výsledkem je monopost RA 108. "Vůz prošel velkou evolucí a měl by opět hrát významnou roli," prohlásil šéf stáje Nick Fry a ředitel týmu Ross Brown dodal: "Vůz je zcela nový. Nový je technika, nová je podlaha, nová jsou křídla. Proměnil se opravdu dramaticky."

Změnila se i vizáž vozu, už není celý v barvách země, tak jako loni. "Nicméně stále je tu téma zeměkoule, které jde v duchu našeho projektu podpory ochrany životního prostředí," doplnil Brown.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události