Hokej

Toronto podlehlo doma St. Louis těsně 2:3

V Air Canada Centru uteklo 78 vteřin a skóre na světelné tabuli se měnilo poprvé - postaral se o to střelou od modré Bryce Salvador, jehož střelu ještě tečoval Keith Tkachuk a Bluesmani vedli 1:0.

V 6. minutě přišla další akce hostujícího týmu, Jay McKee od modré pálil a opět Keith Tkachuk druhou tečí v zápase zvýšil už na 2:0 pro Blues. V 8. minutě pak zazvonila za domácím gólmanem Toskalou tyčka a to už by mohlo být vážné. Vzápětí na trestnou usednul domácí Hal Gill a domácí se tak neměli moc šanci dostat tak nějak do tempa. Ovšem přišla 13. minuta a s ní parádní akce hráčů Maple Leafs - Darcy Tucker našel před brankou volného Jasona Blaka, ten se neunáhlil, položil si gólmana, ještě si popojel víc vlevo a do poloodkryté klece snížil na 1:2 z pohledu Toronta. V 15. minutě odjel za podražení na trestnou Jamal Mayers a domácí borci rozpoutali před M. Legacem hotové peklo, když téměř celou početní výhodu strávili v hostujícím obranném pásmu a stav se neměnil snad jen díky několikanásobné štěstěně na straně bránící čtveřice. Nicméně stav se do sirény neměnil, poměr střel pak byl vyrovnaný 8 - 8.

Do 2. třetiny vstoupili domácí hráči mírně aktivněji, ovšem hráči St. Louis stále působili tak nějak klidnějším a snad i mírně hokejovějším dojmem. Ovšem hosté udělovali lekci z produktivity - v polovině zápasu David Backes přesnou střelou zápěstím poslal hráče Blues opět do dvoubrankového vedení - 3:1. Takže se čekalo, jak zareagují domácí borci. A stalo se - 5. minut před druhou sirénou Jason Blake zadovkou skvěle nahrál odražený puk před branku a najetý Matt Stajan snížil na 2:3.

Ve 3. třetině se pak hrálo dál ve slušném tempu, byly k vidění solidní akce, ale bylo zřejmé, že si oba soupeři víc hlídají zadní vrátka. Ovšem skóre mluvilo jasnou řečí - hrát museli hlavně domácí. Ovšem hostující borci drželi krok a hrozba rychlého protiútoku a případného přečíslení tak visela stále ve vzduchu. V 52. minutě skvěle úřadoval před Legacem český forvard Jiří Tlustý, ovšem Legace tak nějak upustil hokejku a další pokračování akce zarazil. Na začátku 56. minuty fauloval Bryce Salvador a hráči Maple Leafs dostali velkou šanci na vyrovnání skóre. Ovšem po minutě se provinil Nik Antropov držením soupeřovy hole - což byl v té chvíli naprosto zbytečný faul - a bylo po výhodě. 65 vteřin před koncem základní hrací doby odjel na střídačku domácí gólman Vesa Toskala a domácí top řada se usadila v obranném pásmu Blues, puk nakonec skončil po chumlu v brance, ovšem až po hvizdu hlavního rozhodčího. Domácí hráči se po chvíli uklidnili, ovšem do sirény už se skŕe neměnilo a St. Louis si tak z Toronta odváží výhru 3:2.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události