Hokej

Pardubice napodobují rok 2006, po žních jsou bez play off

Nad propastí se po úterní domácí prohře se Zlínem ocitli hokejisté Pardubic. Loňský finalista a extraligový vicemistr už téměř ztratil naději na play off a podle všeho jej čeká jen boj o záchranu v nejvyšší soutěži.

Zlín uťal pardubické naděje 

Seběhlo se to rychle. Pardubice šly do domácí dohrávky 8. extraligového kola se Zlínem s tím, že výhra je vrátí do hry o play off, jenomže pětiminutového zatmění ve druhé třetině je připravilo téměř o všechny naděje. Zlín, který je v tabulce dokonce předposlední, na ledě vicemistra vyhrál 5:1 a zřejmě mu definitivně zavřel cestu do bojů o titul. Na desátou příčku, zajišťující vyřazovací soutěž, totiž Pardubice ztrácí osm bodů a před sebou už mají jen šest zápasů. A aby toho nebylo málo, desátý Třinec má ještě ke všemu zápas k dobru. "V kabině to teď vypadá špatně a ještě tomu tak asi chvíli bude," přiznal na klubovém webu trenér Pardubic Ladislav Lubina stísněnou atmosféru. Všichni v týmu vědí, co se stalo. "Je třeba si trochu více zanalyzovat situaci a udělat z ní nějaký závěr," dodává, i když už tuší, že mužstvo čeká zřejmě jen boj o vyhnutí se baráži.

Kapitán Moelleru Jan Snopek, který převzal céčko po Miroslavu Hlinkovi, jenž se této výsady vzdal, ale ještě nehází flintu do žita. "Dokud je o co hrát, tak budeme bojovat. Lépe by se to říkalo po povedeném zápase, ale my se teď musíme odpíchnout ode dna. Opravdu věříme, že se do desítky ještě můžeme dostat. Dokud je teoretická naděje, musíme o ni hrát a třeba až do posledního kola," doufá bek Pardubic.

Jednou už to zažili

V podobné situaci už přitom v Pardubicích jednou byli.  V sezoně 2004/05 perníkáři vybojovali titul, hned v následující sezoně se ale nedostali do  play off, když skončili po základní části až devátí a o čtyři body jim utekl postup.

Tehdy byl členem týmu i Ladislav Lubina, dnes už asistent trenéra Jiřího Šejby. A právě on je narozdíl od Snopka mnohem skeptičtější. "Po takovém výsledku se šance snížily možná na nulu. Věřit se dá, postup do desítky byl ale byl už zázrak," prohodil.

Narozdíl od tehdejší sezony ale letos Pardubice čeká v případě nepostupu do play off další martyrium. Nově totiž byla pro týmy z 11. - 14. místa zavedena nová soutěž, v níž se kluby mezi sebou utkají o nepříjemnou výsadu vyzvat v baráži vítěze 1. ligy. Ve prospěch Pardubic hraje alespoň to, že se započítávají body získané v základní části soutěže. Moeller má totiž momentálně na poslední Ústí nad Labem k dobru dvacet bodů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události