Hokej

Pardubice vyhodily Hlinku, ten jde do Sparty

V minulé sezoně dovedl jako kapitán hokejové Pardubice až do finále, kde klub nestačil na Spartu. Za necelý rok je ale všechno jinak. Kapitánského céčka se sám vzdal a po prohře se Zlínem jeho pardubické angažmá skončilo definitivně. Klub ho pustil konkurenci, která dlouho nelenila. Po Hlinkovi sáhla Sparta.

Vzdal se céčka a přišel o místo 

Odchod slovenského reprezentanta a mistra světa z roku 2002 z východočeského týmu potvrdil i generální manažer klubu Zbykě Kusý na klubových stránkách. „Miroslavu Hlinkovi jsme ukončili smlouvu. Spolu se svým agentem si hledá nové angažmá," prohlásil dopoledne.

Hlinka celou sezonu vedl mužstvo jako kapitán, před úterním duelem se Zlínem se ale céčka vzdal. "Vystoupil a klukům řekl, že už nechce dělat kapitána, ať se nezlobí a aby to vzali," popsal výměnu kapitána pro pardubický web asistent trenéra Ladislav Lubina. Hlinku navíc spolu s hlavním koučem Jiřím Šejbou v poslední třetině zápasu se Zlínem už ani nepustil do hry.  "Odstoupil z utkání na pokyn trenérů," dodal Lubina.

Miroslav Hlinka v této sezoně odehrál za Pardubice 33 zápasů, dal pět branek a na sedm nahrál, což ho v klubovém žebříčku produktivity vyneslo na 8. pozici. Za jeho odchodem ovšem nejspíš nestojí jen slabší produktivita, ale i  snaha klubu ušetřit. Pardubice už totiž podle všeho ztratily možnost probojovat se do play off a od baráže je momentálně dělí 20 bodů (více zde). Navíc klub už minulý týden propustil i beka Marka Posmyka. Odchod dalších hráčů už prý ale nehrozí. Klub totiž v případě nepostupu do play off čeká dvanáctizápasový boj o vyhnutí se baráži. Přestupový termín navíc končí už zítra, po 31. lednu už klub žádné hráče prodávat nemůže.

Po Hlinkovi hned sáhla Sparta

Hlinka navíc dlouho bez angažmá nezůstal. Prakticky okamžitě po něm sáhl úřadující mistr ze Sparty. "Po americkém obránci Charlie Cookovi, který podepsal smlouvu v pondělí, přichází zkvalitnit sparťanský kádr bývalý kapitán pardubického Moelleru, útočník Miroslav Hlinka," informuje web holešovického týmu. Ten tak do play off vstoupí znovu s Hlinkou v sestavě. Loni totiž dovedl mužstvo Sparty až k titulu bratranec Miroslava Hlinky Jaroslav, který ale v létě odešel do NHL.

Miroslav Hlinka je navíc už devátým cizincem v dresu Sparty, skovenskou kolonii hráčů pak rozšířil na šest (více zde). 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události