Sport

České atlety čeká první prověrka

Výpravu českých vícebojařů čeká už o víkendu první mezinárodní zkouška. Atleti se představí na mezistátním utkání v halovém víceboji v anglickém Sheffieldu. Ženské družstvo přitom bude na ostrovech obhajovat loňský triumf.

Ženy potáhne zkušená Ščerbová 

V Sheffieldu se představí kromě Čechů a domácích Britů ještě Francouzi, Nizozemci a Španělé. Právě ti přitom hostili loňsský víceboj, který v Zaragoze přinesl českým ženám úspěch. "Holky budou bojovat o vítězství," věří šéftrenér Václav Fišer. "Loni naše děvčata vyhrála úplně jasně, všechna se dostala přes 4000 bodů, letos to ale bude bez obou sester Hejnových těžší," dodal kouč, který se musel obejít bez Zuzany a Michaely Hejnových, které se letos soustředí na olympijské hry. V nominaci tak bude nejzkušenější ženou Denisa Ščerbová, která loni v zaragoze získala vůbec nejvíc bodů ze všech závodnic. "Chtěla bych zaútočit na český rekord. Hodně to bude záviset na výšce, je hodně bodovaná," přiznává Ščerbová. V nominaci ji doplní ještě juniorská vicemistryně Evropy Eliška Klučinová a novicky Nikol Orgodníková a Jana Korešová.

Mužskou jedničkou Karas

Hlavním trumfem mužského týmu bude účastník desetiboje na světovém šampionátu v Ósace Josef Karas. Jeho bodový limit je 5700 bodů, jeho tři kolegové jsou na tom hůře, jejich maxima v halovém víceboji se pohybují okolo 5300 bodů. Kromě něj jede i člen skupiny Tomáše Dvořáka Stanislav Sajdok a dva loňští účastníci víceboje David sazima a Tomáš Nešvara. "Máme mladé družstvo, přesto věřím, že porazíme Angličany," přeje si šéftrenér Fišer. Sami sportovci pak mají především osobní ambice. "Chtěl bych především víceboj dokončit a pokud možno nepokazit žádnou disciplínu," tvrdí Sajdok.

Nominace na víceboj v Sheffieldu

Muži: 1. Josef Karas (osobní rekord 5 755), 2. Stanislav Sajdok (5 354), 3. David Sazima (5 437), 4. Tomáš Nešvera (5 259), náhradník Antonín Vácha.

Ženy: 1. Denisa Ščerbová (4 392), 2. Nikol Ogrodníková (3 936), 3. Eliška Klučinová (4 059), 4. Jana Korešová (3 977), náhradnice Kateřina Konvalinková.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události