Hokej

Hadamczik chce ze Švédska dvě výhry

S jasnou představou vzhlíží k blížícímu se hokejovému turnaji ve Švédsku trenér české reprezentace Alois Hadamczik. Rád by ze třetího turnaje Euro Hockey Tour dovezl dvě výhry. Češi přitom turnaj ve Švédsku nevyhráli už čtrnáct let.

Je na čase uspět 

"Do každého turnaje vstupujeme s maximální vůli uhrát co nejlepší výsledek," hlásá otřepanou frázi Hadamczik, pak už je ale přece jen konkrétnější. "Na minulém turnaji jsme jedno utkání vyhráli a jedno remizovali s tím, že jsme prohráli v prodloužení. Teď ve Švédsku bychom rádi vyhráli dvakrát," přeje si kouč.

Jenomže proti jeho vizi hovoří například i statistiky. Švédské hokejové hry totiž český výběr vyhrál naposledy před čtrnácti lety, od té doby vymetá nižší patra turnajové tabulky. A nejen ve Švédsku. Čechům se nedaří ani na domácím klání, ani v Rusku nebo Finsku. "Ano, opravdu je už na čase  mít v turnaji Euro Hockey Tour lepší výsledky. Ale je to jen věc kvality hráčů. Jsme přece jen malá země a hodně hráčů máme v NHL. I tak je ale současná kvalita národního týmu celkem vysoká," věří svým svěřencům Hadamczik.  

Tak úplně ale pravdu nemá. Ve Finsku žije jen 5,5 milionu obyvatel, tedy jen o něco málo více, než polovina Čechů, Švédů je okolo devíti milionů, tedy zhruba stejně, jako Čechů.  A počet hráčů v NHl ze všech tří zemí je podobný.

Tabulka Euro Hockey Tour

1. Rusko               6 5 0 0 1  19:6  15
2. Česká republika 6 2 0 1 3  17:25  7
3. Švédsko            5 2 0 0 3  10:12  6
4. Finsko               5 1 1 0 3  11:14  5

Dosavadní výsledky ČR

Karjala Cup: Česko - Finsko 3:2, Česko - Švédsko 2:4, Česko - Rusko 1:4.

Channel One Cup: Česko - Švédsko 5:4, Česko - Finsko 5:6(SN), Rusko Česko 5:1

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události