Fotbal

Michal Švec opouští fotbalovou Slavii, jde do Nizozemí

Po kapitánu Stanislav Vlčkovi opouští pražskou fotbalovou Slavii druhý hráč nejužšího kádru. Univerzální záložník Michal Švec se dohodl s nizozemským Hereenveenem, smlouvu podepsal na čtyři a půl roku.

Švec uspěl na testech a Holanďané by po něm hned sáhli. Jde totiž o "univerzála" který je schopen hrát jak v obraně, tak v záloze. "S Heerenveenem jsme se domluvili na adekvátní přestupní částce. Michalovi bych rád poděkoval za práci, kterou ve Slavii odvedl a popřál mu hodně sportovních úspěchů v novém angažmá," potvrdil pro klubový web generální ředitel Slavie Petr Doležal.

Český reprezentant do 21 let a účastník letního evropského šampionátu této věkové kategorie je odchovancem Slavie. Za sešívané poprvé nastoupil už v šestnácti letech a od té doby posbíral 66 prvoligových startů. Za sebou má i účast v Lize mistrů, i s předkoly sesbíral celkem osm startů v nejprestižnější klubové soutěži.

Slavii během zimního přestupního termínu opustil i kapitán týmu Stanislav Vlček, se sedmi góly jeden z nejlepších střelců ligového podzimu. Klub dále pustil na hostování či přestup mladíky Dočkala, Necida, Gecova a Váchu. Odcházející hráče by měly nahradit posily, mezi němiž jsou i kanonýr Mostu Goce Toleski, útočníci David Střihavka a Jan Blažek a špílmachři Jaroslav Černý s Markem Jarolímem. Nové angažmá si naopak ve slávistickém B-týmu hledá brazilec Gaúcho.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události