Fotbal

Sparta pokračuje v boji proti chuligánům

Sparta pokračuje v boji proti chuligánům
Zdroj: Dušan Vrbecký

Fotbalová Sparta pokračuje v tvrdém boji proti chuligánům. Těm už dříve ztížila vstup na stadion, navíc začala monitorovat sektor vlajkonošů. A právě do něj bude nyní omezen přístup.

Do "kotle" jen s permanentkou 

"Do sektoru domácích vlajkonošů je zakázán vstup osobám mladším 15 let věku," oznámil klub v nových obchodních podmínkách pro nákup vstupenek. Navíc lze do tohoto sektoru zakoupit pouze permanentku, jenorázové lístky se sem vůbec prodávat nebudou. "Cena této permanentky na všechna domácí utkání jarní části je 200 Kč. Stávající permanentní vstupenky do sektorů domácích vlajkonošů si mohou jejich držitelé vyměnit za nové na pokladně č. 1," dodává klub. Při žádosti o permanentku navíc musí žadatel vyplnit evidenční kartu.

Sparta fandí slušně 

Sparta tak pokračuje v tažení proti vandalům a chuligánům, kteří dělali klubu ostudu a za které Sparta už mnohokrát platila pokuty. I proto od 10. prosince rozejla projekt Sparta fandí slušně, který by měl přilákat do ochozů právě solidní příznivce klubu.  "Projekt je určen všem příznivcům Sparty, kteří stojí o skvělou atmosféru, pohodlí a bezpečnost na stadionu a navíc mají chuť aktivně se zapojit do života klubu, ovlivňovat dění ve fanouškovském prostředí Sparty, prostě chtějí být svému milovanému klubu aktivně nablízku," hlásí letenský klub.  "Nové hnutí slušných fotbalových fanoušků odsuzuje jakékoli nevhodné a hanobící skandování na stadionu, nebezpečné chování problémových fanoušků, zacházení s pyrotechnikou či rasistické projevy," stojí v konceptu projektu. Do toho se za necelé dva měsíce existence přihlásilo už téměř šest tisíc lidí.

"Ultras" protestují

Zatímco klub proti nepřístojnému chování fanoušků bojuje celý podzim, kluboví "Ultras" chtějí přejít do protiútoku. Už v listopadu vydali prohlášení, ve kterém  odmítají veškerá opatření klubu a staví se i proti zavádění registrací fanoušků. "Estébácké praktiky v podobě plánované evidence fanoušků a pokusů o omezení jejich svobodného vyjádření jsou pro nás naprosto nepřijatelné," píší ve svém prohlášení sparťanští Ultras, kteří dokonce vyhrožují protiakcí: "Naším cílem rozhodně není škodit klubu, ale jsme k tomuto činu tlačeni a jestliže nedojde ke změně situace, budou z naší strany následovat další kroky."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události