Hokej

Philadelphia udolala Atlantu na jejím ledě 3:2

Utkání v Philips Aréně začalo hodně svižně - uplynulo 64 vteřin a na trestnou zamířil domácí bek Jim Slater. O půlminutu později pak hosté přetavili svoji první početní výhodu ve vedoucí branku zápasu. Postaral se o to kanonýr Mike Knuble a Flyers vedli 1:0.

Ve 13. minutě nastřelil domácí Ken Klee tyčku hostující branky a to byla první větší šance Atlanty v této třetině. V 16. minutě fauloval Marián Hossa a Letci vyvinuli na domácí bránící čtveřici veliký tlak, ovšem nakonec měli i štěstí, když z trestné lavice naskakující Hossa dostal puk přesně do jízdy a stihnul i nebezpečně vystřelit, ovšem k dorážce už ho obrana Flyers nepustila. Na střely vyhrála Philadelphia tuto část hry 16 - 11.

Ve 24. minutě fauloval domácí kapitán Robert Holík a přesilovka Flyers znamenala pro domácího gólmana Kari Lehtonena další porci střel. Na další branku se ovšem čekalo do 29. minuty - domácí bombarďák Ilja Kovalčuk si na půlící čáře bleskem najel na přihrávku a s přehledem vyrovnal na 1:1. Vzápětí fauloval Niklas Havelid a Flyers měli šanci jít opět do vedení. Což se stalo po pouhopouhých 4 vteřinách - Daniel Briere vyhrál buly, poslal puk za sebe a Mike Richards s pomocí lehké teče jednoho z domácích obránců poslal Letce opět do vedení, tentokrát 2:1. Ovšem stejně i domácí Thrashers dokázali podruhé vyrovnat - postaral se o to přesnou střelou zápěstím Eric Boulton, který si zpoza branky vyjel do pravého kruhu pro vhazování a nedal hostujícímu gólmanovi nejmenší šanci - 2:2.

Z poslední třetiny uběho 51 vteřin, Alexej Žitnik se provinil držením a hosté mohli opět předvést svoji momentálně největší zbraň - přesilovou hru. Ta se jim ale tentokrát příliš nepovedla a Lehtonen v brance Atlanty nemusel zasahovat. V 50. minutě usednul na hanbu Derrian Hatcher a domácí borci si mohli potřetí zahrát v početní výhodě. Ovšem v oslabení ujel do sóla Mike Richards a Lehtonen musel místo odpočinku předvést solidní zákrok levým betonem. V 54. minutě měl vedoucí gól na holi domácí Eric Perrin, ovšem ze 3 metrů Niittymakiho neprostřelil. V 55. minutě se prosadil zlý muž Philadelphie Steve Downie a Flyers potřetí v zápase vedli - 3:2. Vzápětí nastřelil Marián Hossa levou tyčku hostující branky. O chvíli později fauloval Ilja Kovalčuk a ztížil tak domácímu celku snahu o další vyrovnání. Jenomže hostující přesilovkové formace zahrály tuto početní výhodu dost laxně a paradoxně mohla Atlanta vyrovnat. 64 vteřin před třetí sirénou zamířil Kari Lehtonen na střídačku, do pole šel hráč navíc a hostující gólman musel řešit dvě ošemetné situace, ovšem na výhře Philadelphie 3:2 už se do závěrečné sirény nic nezměnilo.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události