Hokej

Nejlepšího hokejového žáčka čeká cesta do Kanady

Zajímavá cena čeká na vítěze hokejových dovednostních soutěží, organizovanou Mezinárodní hokejovou federací IIHF u příležitosti stého výročí vzniku hokejového hnutí. Čeští finalisté soutěže hokejových nadějí se o celkový primát utkají v Praze před extraligovým duelem Sparty s Třincem.

Mladí hokejisté se sejdou na extralize

Soutěž Skills Challenge organizuje IIHF pro hokejisty i hokejistky ročníká 1993 a mladší v celkem 42 svých členkých zemích, Českou republiku nevyjímaje. "Do českého finále bude pozváno 20 nejlepších hráčů a 10 brankářů ročníku z celé České republiky na základě výsledků ze soutěží v klubech, které probíhaly do konce ledna tohoto roku," vysvětlil nominační kritéria tiskovým mluvčí Českého svazu ledního hokeje Pavel Bárta. O hlavní cenu se pak všichni utkají v neděli 17. února před utkáním O2 extraligy HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec. V T-Mobile Aréně  proběhne už po poledni celostátní finále, vyhlášení výsledků se uskuteční o první přestávce extraligového utkání.

Vítez poletí do Kanady

A ceny jsou opravdu lákavé. "Dva nejlepší odletí v květnu do Kanady reprezentovat Českou republiku na celosvětové finále, které se koná při mistrovství světa v Quebeku," prozradil Bárta.  

V České republice se přitom do soutěže zapojilo všech 73 klubů zařazených do systému sportovních tříd dotovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a ČSLH. Přidat se mohly také ostatní oddíly. Testy prováděli výhradně hráči ročníku 1993. Pravidla IIHF Skills Challenge sice umožnila účast i mladším hokejistům, ale bez nároku na účast v celosvětovém finále.

Na hráče přitom čeká pět bruslařských a technických testů, pro brankáře jsou v metodice soutěže vyčleněny tři testy.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.