Hokej

Hokejisté zahájí švédské hry ve Finsku

Hokejisté zahájí švédské hry ve Finsku
Zdroj: Dušan Vrbecký

Český hokejový tým čeká třetí turnaj série Euro Hockey Tour v sezoně. Švédské hokejové hry ale Češi zahájí netradičně ve Finsku. V Tampere je čeká domácí výběr.

Hrdinu nahradil Jánský

Čeští hokejisté do Finska odletěli až v den utkání ráno. Na poslední chvíli přitom došlo ještě k jedné změně v nominaci. "Nemocného útočníka Jana Hrdinu nahradil dodatečně povolaný forvard Litvínova Peter Jánský, pro něhož to bude reprezentační premiéra," uvedl tiskový mluvčí reprezentace Pavel Bárta.

Mužstvo čeká dnes večer duel s domácími Finy, hned poté se oba celky společným speciálem přesunou do hlavního dějiště turnaje Stockholmu. Tam čeká české hráče v sobotu domácí Švédsko a v neděli Rusko. "Chceme vyhrát aspoň dva zápasy. Ve Finsku jsme vyhráli jeden, v Rusku jsme vyhráli a bodovali prohrou v prodloužení. je načase tu bilanci posunout a vylepšit," přeje si kouč Alois Hadamczik, kterému se oproti nominaci obměnila čtvrtina kádru včetně brankáře Adama Svobody, jehož nahradil Tomáš Duba.

Pravděpodobná sestava

Hnilička (Duba) - Melichar, Hamr, Sičák, Žižka, Krstev, Čáslava, Benák, Černošek - Klepiš, Marek, Netík - Kůrka, Kašpařík, Bulis - Irgl, Huml, Lukeš - Kumstát, Skuhravý, Rolinek - Jánský.

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události