Sport

Začíná Davis Cup, kapitán chce bleskový postup

Přesně v 15 hodin dnes v ostravské ČEZ Aréně vypukne daviscupová bitva 1. kola světové skupiny mezi českými hráči a Belgií. Po delší době jsou hráči trikolóry favority. A uznávají to i Belgičané. Podle nich mohou Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem celý pohár vyhrát.

Navrtátil: V sobotu chceme mít jasno

Ostatně stejného názoru je i český nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.  "Chceme mít třetí bod v sobotu po čtyřhře a zajistit si tak postup do dalšího kola," řekl Navrátil na čtvrteční tiskové konferenci.

Celý třídenní maraton zahájí souboj české jedničky Tomáše Berdycha s Christophem Vliegenem. "Vliegen je dobrý hráč s výborným servisem a navíc se ve výborné formě ukázal na turnaji ve Wroclawi. Ale Tomáš je silný hráč, proto věřím, že zápas vyhraje," prohlásil Navrátil.

Štěpánek opět oblékne "vlajku"

O druhý bod se v souboji s překvapením nominace Darcisem pokusí Radek Štěpánek, který si prý na zápas oblékne vítězné tričko z baráže proti Švýcarsku, tedy v barvách české vlajky. Hrát se bude na rychém taraflexovém povrchu, který přinesl minulý víkend štěstí českým ženám ve fedcupové bitve se Slovenkami. Celý kurt byl hned po zápase rozebrán a přesunut z Brna do Ostravy, kde se duel s Belgií hraje.

Zatím naposledy se oba týmy utkaly v roce 1999 v Gentu, kde vyhráli domácí Belgičané 3:2. Celková bilance ale hovoří pro Čechy. Ti vedou na zápasy 6:3, i když až na zápas v Gentu všechny ostatní odehrála ještě společná československá reprezentace.

 

Program Davis cupu

Pátek, 15 hod.: Berdych -Vliegen, Štěpánek - Darcis
Sobota, 14 hod.: Dlouhý/Vízner - Bemelmans/Rochus
Neděle, 13 hod.: Berdych - Darcis, Štěpánek - Vliegen

Další program 1. kola světové skupiny
Rusko - Srbsko
Argentina - Velká Británie
Izrael - Švédsko
Německo - Korea
Peru - Španělsko
Rumunsko - Francie
Rakousko - USA

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události