Sport

Tenisté vyhráli nad Belgií i čtyřhru a jsou ve čtvrtfinále

Čeští tenisté si už po dnešní čtyřhře zajistili postup do čtvrtfinále Davisova poháru, kde šest let chyběli. Rozhodující třetí bod v utkání prvního kola Světové skupiny proti Belgii v Ostravě získali Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem, kteří porazili pár Kristof Vliegen, Olivier Rochus v pětisetové bitvě 6:7, 7:6, 7:5, 5:7 a 6:4. Příštím soupeřem českého týmu bude vítěz zápasu Rusko - Srbsko, které v Moskvě prohrává 1:2.

Českým tenistům se podařilo vzít hned v úvodní hře soupeři podání, bez větších potíží potvrdili předchozí brejk a vedli 2:0. Belgický pár v průběhu setu snížoval na rozdíl gemu, přičemž Češi ve čtvrté hře museli otočit tři brejboly. Štěpánek s Berdychem měli za stavu 5:4 možnost dotáhnout první set do vítězného konce, jenže nevyužili čtyři setboly. Belgický pár dokázal prolomit servis Štěpánka a bylo srovnáno. Hosté se navíc dostali do vedení 6:5, ale po podání Berdycha přišel na řadu tie-break. Ten zastihl belgický pár ve velké pohodě. Rochus a Vliegen totiž ve zkrácené hře dominovali 7:2 a úvodní set tak nakonec vyhráli 7:6.

Druhý set musel znovu rozhodnout tie-break

Ve druhé sadě si oba týmy držely podání do stavu 2:2. Poté Belgičané hrající nadále ve velké euforii vzali Berdychovi servis a vzápětí vedli 4:2. Češi v desáté hře odpověděli stejnou mincí a vyrovnali na 5:5. V tu chvíli se opakoval scénář prvního setu a došlo opět na zkrácenou hru. Tentokrát po velkém boji Štěpánek s Berdychem zužitkovali až třetí setbol a stejným poměrem jako Belgičané 7:6 zvítězili ve druhém setu. Třetí sada měla také vyrovnaný průběh až do stavu 5:5. Čistý gem Berdycha se Štěpánkem znamenal důležitý brejk na 6:5 a následující vítězná hra české dvojice zařídila domácím vedení 2:1 na sety.

Hosté deblový zápas ještě zdramatizovali

Napínavá tahanice byla k vidění i ve čtvrté sadě. Ani jedné dvojici se nepodařilo prolomit servis soupeře až do stavu 6:5 pro Belgii. Přestože Berdych se Štěpánkem vedli už 40:0, třetí tie-break se nekonal. Belgičané srovnali na 40:40, využili první setbol a celý set vyhráli 7:5. Pětisetovou bitvu po téměř čtyři a půl hodinách nakonec získali ve svůj prospěch čeští tenisté. V závěrečném setu jednou prolomili servis Rochuse a zápas už dotáhli do vítězného konce. Berdych se Štěpánkem si zároveň udrželi stoprocentní bilanci v daviscupových čtyřhrách.

Výsledek:

Česká republika - Belgie 3:0 po čtyřhře

Berdych, Štěpánek - Vliegen, Rochus 6:7 (2:7), 7:6 (8:6), 7:5, 5:7, 6:4.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události