Hokej

Philadelphia v drsném zápase podlehla NY Rangers 0:2

Hráčům Rangers se ve Wachovia Centru docela daří - naposledy zde vyhráli 4:0 - a tak bylo jasné, že budou na tuto výhru chtít pokud možno navázat. Začátek zápasu tak byl celkem opatrný z obou stran.

Na konci 2. minuty fauloval Michal Rozsíval a Letci mohli ukázat, jak silnou zbraní přesilovka v jejich podání je, ovšem obranné formace týmu z Manhattanu dokázaly uhlídat čistý štít. Větší aktivitu pak předváděli hostující hráči, poměr střel narůstal v jejich prospěch, ovšem čekání na úvodní branku pokračovalo dál. Ve 14. minutě měl velikou šanci otevřít skóre domácí bek Randy Jones, ovšem hostující gólman Steve Valiquette jeho ránu z 5-ti metrů vyrážečkou usměrnil mimo branku. Na konci 15. minuty fauloval Joffrey Lupul a početní výhodu měli pro změnu newyorští Jezdci. Sice se nemohli dlouho usadit na pozici přesilovkového zámku, ovšem pomohla náhoda - puk se nečekaně od zadního mantinelu odrazil přímo před branku, puk byl několikrát tečován a Nigel Dawes ho nakonec usměrnil za záda domácího gólmana Martina Birona - 0:1. 10 vteřin před první sirénou mohlo být vyrovnáno, ale puk tečovaný Derrianem Hatcherem skončil pouze na levé tyčce hostující branky.

Ve 23. minutě fauloval Riley Cote a Rangers hráli v další početní výhodě. A také tentokrát úspěšně - zápěstím přesně zamířil Scott Gomez a Martin Biron puk zaznamenal až za svými zády - 2:0 pro Jezdce. Ve 33. minutě došlo k paradoxní situaci - nejdříve Fjodor Tjutin bruslí nechtěně zranil jednoho z čárových rozhodčích, který byl mocně krvácející doprovozen do šaten, ale hlavní přišlo až poté - na ledě se do sebe pustilo všech 10 hráčů obou checking line, po několika minutách usedlo na trestné lavice po 3 hráčích z každé strany, za chvíli se do sebe pustili ještě Sean Avery s Mikem Richardsem a hrálo se 4 na 4. A to byl začátek mnoha následujících strkanic a dohrávaných soubojů. Ve 36. minutě usednul na trestnou také hostující kapitán Jaromír Jágr a Flyers hráli přesilovku. Ve 38. minutě ho vystřídal Brandon Dubinski a početní převaha domácích pokračovala. Po druhé siréně si to ještě natvrdo rozdali Mike Richards a Brandon Dubinski.

To se promítlo do poslední části hry - vyloučeni byli oba na 5 minut a hrálo se dál v pěti na každé straně. Ve 42. minutě ujížděl na Martina Birona osamocený Ryan Callahan a Randy Jones ho zastavil pouze za cenu faulu, takže Rangers měli následně další přesilovku. Ve 45. minutě usednul na hanbu za faul loktem Steve Downie a Rangers měli další možnost svoje vedení zvýšit. Puk ale vypíchnul domácí Jeff Carter, ovšem při zakončení sóla se mu svezl puk z hole, téměř okamžitě z protiútoku se probil až před branku Jaromír Jágr, ale Martin Biron perfektním rozklekem jeho šanci vykryl. Vzápětí fauloval R.-J. Umbergera hostující Brandon Dubinski a v převaze hráli pro změnu hráči Flyers. V 52. minutě odjel na hanbu Jason Strudwick a Letci měli další převahu, kterou už by bylo záhodno proměnit. Což se ale nestalo a čas na to, aby domácí s výsledkem ještě něco udělali, se pomalu ale jistě krátil. Minutu před koncem odjel na střídačku Martin Biron, Jezdci vypíchli puk, ovšem Ryan Callahan svojí střelou prázdnou domácí klec minul. Rangers nakonec vyhráli ve Wachovia Centru i posedmé v řadě, tentokrát 2:0. Gólman Rangers Steve Valiquette tak vychytal druhou nulu v kariéře, když ta první přišla minulý týden také na ledě Flyers.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události