Fotbal

Sparta: Cesta k titulu vede přes Zlín

Sparta: Cesta k titulu vede přes Zlín

Jasný cíl si do jarní části Gambrinus ligy vytyčila fotbalová Sparta Praha. I když momentálně ztrátí na vedoucí Slavii pět bodů, chce se poprat o titul a obhájit své výsadní postavení v domácím poháru. Mimořádný význam přitom Letenští dávají sobotnímu zápasu ve Zlíně. Cestu za obhajobou chtějí odstartovat třemi body.

První cíl: Vyhrát ve Zlíně! 

Už v sobotu čeká Spartu první ligové utkání ve Zlíně a bude to ostrá premiéra. Na hřišti Zlína totiž Sparta ligový zápas nevyhrála třináct let. "Jednou se to musí zlomit a v kabině všichni doufáme, že to bude právě teď. Sílu na to máme," věří kapitán Sparty Tomáš Sivok.

A za pravdu mu dává i kouč Michal Bílek. "Pohár jsme tam ale naposledy zvládli, i když obě mužstva nastoupila v plné sestavě. Takže proč bychom tam nemohli uspět i teď. Nutně to potřebujeme, abychom si splnili cíl," doplnil Bílek.

Kompletní kádr ale kouč k dispozici mít nebude. "Do Zlína nejede Došek, ale už se připravuje a mohl by být k dispozici v dalším zápase. Zranil se bohužel Ondrej Kúdela a vypadá to, že bude až čtyři týdny mimo. Jediné přípravné utkání absolvoval Karol Kisel, v Sazka Aréně se ale zranil a jeho stav se opět zhoršil. Takže ve Zlíně také hrát nebude," vypočítal trenér Michal Bílek počet marodů.

Sparta omladila kádr 

V zimě kádr Letenckých prošel oběmnou. "Odešli Zabavník, Mareš, Petržela, Žofčák, Sylvestre a Rezek, hostování sháníme i pro Kóňu. To je ale vše, další změny neplánujeme," řekl Bílek. Kádr přesto neoslabil. "Omladili jsme, vrátili se Jeslínek s Kúdelou, což jsou talentovaní mladíci, kteří mají na to se prosadit," doplňuje kouč. Navíc se z Itálie na půlroční hostování vrátil Tomáš Sivok. 

Na Letné chtějí znovu titul

Přestože se na Letné momentálně hovoří především o zápase ve Zlíně, kouč nakonec přece jen zveřejnil i cíl pro jarní část sezony. "Cíle jsou pořád stejné. Chceme vyhrát ligu a k tomu je potřeba dobře odstartovat, tedy vyhrát ve Zlíně. To nás teď zajímá. O dalším budeme přemýšlet až potom. Chceme jít od zápasu k zápasu, pak se nám to může podařit," tvrdí Bílek.

Ač se tomu brání, musí se klub ohlížet i na výsledky Slavie, která má v tabulce pětibodový náskok.  "Slavií se nechceme zabývat, soustředíme se jen sami na sebe. Ale Slavia určitě nějaké body ztratí a když zvládneme své těžké zápasy, budeme na konci jara slavit my," věří Sivok.  

Sparta chce navíc na jaře sázet na týmového ducha. "Chceme dávat góly, chceme vyhrávat, ale nikdy nesmí chybět srdce, které může vyhrávat zápasy, když se nedaří," věří Bílek.

S fanoušky prý nebojují

Kromě útoku na titul chce ovšem Sparta také pokračovat v boji proti "ultras", kteří klubu jen škodí. "Budujeme vlastní vchod do kotle z ulice Milady Horákové, zmodernizovali jsme kamerový systém a do kotle jsme omezili vstup. Chceme tím zamezit přístupu těch, kteří klubu jen škodí a nechodí sem na fotbal," říká sparťanský ředitel komunikace Jakub Otava.

Na slušné příznivce se obrací i Michal Bílek. "Věřím, že souboj, mezi fanoušky a vedením Sparty už skončil. Všichni musíme mít za cíl vyhrát ligu a toho můžeme dosáhnout, jen když budeme držet pohromadě. Loni na jaře jsme to dokázali a já doufám, že stejnou atmosféru nám fanoušci pomohou udělat i letos." 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události