Fotbal

Střihavka: Gól? Jen jsem šel dohrát souboj

Střihavka: Gól? Jen jsem šel dohrát souboj
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V dresu Slavie odehrál vůbec první mistrovské utkání a hned se zapsal gólem do sítě gólmana Tottenhamu Radka Černého. Jenomže na solidní výsledek to stejně nestačilo. Přesto přišel útočník Slavie David Střihavka mezi novináře se vztyčenou hlavou. Za výkon ve druhé půli se totiž on ani spoluhráči stydět nemuseli.

Škoda druhé půle 

"Druhý poločas byl super, ale ta prohospodařená první půle nás musí o to víc mrzet. Byli jsme zaleklí a to rozhodlo zápas. Kdybychom hráli od začátku jako po přestávce, tedy s nasazením, bez bázně a sebevědomě,  dalo se s Tottenhamem hrát," myslí si autor jediného gólu Slavia David Střihavka. Soupeři přesto k výhře gratuloval. Tottenham podle něj předvedl profesionální výkon hodný klubu takového jména.

Slavia přitom zejména ve druhém poločase nezanechala na hřišti špatný dojem. Na lepší výsledek to ale bylo málo. "Možná byl na začátku mezi námi takový rozdíl i proto, že jsme byli nerozehraní. Nastoupili jsme po přípravě, kdežto Tottenham má za sebou spoustu důležitých zápasů. To nás ale neomlouvá z toho, že jsme prohospodařili první poločas," doplnil vysoký útočník.

Gól? Stačilo dohrát souboj

Právě on v 69. minutě vykřesal pro Slavii naději, když využil zaváhání brankáře Radka Černého a dopravil do sítě míč, který mu propadl mezi rukama na zem. "Viděl jsem, že ten míč jde za něj a že by s ním mohl mít problémy. Šel jsem proto ten souboj dohrát a vyplatilo se to," popisoval odchovanec konkurenční Sparty svou první soutěžní trefu v dresu Slavie. Nejsnazší gól kariéry to prý ale nebyl. "Už jsem dal i lehčí, i když tady stačilo nebát se jít do souboje," tvrdí.

Bouřka v kabině pomohla

Kde se vlastně v hráčích i za nepříznivého stavu vzala síla k tak odlišnému výkonu ve druhé půli? "V kabině byla bouřka," přiznal Střihavka. "A pak se nám povedla hned první akce, po níž hlavičkoval Milan Ivana. To nám pomohlo. Ukázalo se, že můžeme hrát. O to větší škoda je, že Erich Brabec dal nakonec ze své šance jen břevno," vrátil se ke druhému významnému okamžiku zápasu Střihavka.

Prohra 1:2 Slavii před odvetou nedává příliš velké šance na úspěch, útočník Slavie se ale  ještě nevzdává. "Musíme hrát tak, jako ve druhém poločase, nebát se a být sebevědomí.  Pak to může jít," myslí si. A i kdyby ne, Slavia si prý alespoň dokázala, že může pomýšlet alespoň na ligový titul. "Určitě ano, máme na to. Tenhle zápas to ukázal, ve druhém poločase jsme si ukázali, že můžeme hrát s jakýmkoliv soupřem," věří útočník.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události