Fotbal

Radek Černý: Fanoušci mě tady přijali skvěle

Radek Černý: Fanoušci mě tady přijali skvěle
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Více než tři roky nestál mezi třemi tyčemi na stadionu, jenž je nyní už jen dočasně domovským stánkem pražské Slavie. A možná i proto prý brankář Tottenhamu Radek Černý, bývalý strážce svatyně sešívaných, cítil před zápasem mírnou nervozitu.

Bylo zvláštní nastoupit na Slavii 

Jak jste se cítil na stadionu Slavie, ale v dresu soupeře?

"Bylo to krásné, fanoušci mě přivítali skvěle. Přál bych klukům, aby fanoušci v takovém počtu chodili i na ligu ať už na Strahově, nebo v Edenu. A jaké to bylo? Zvláštní to bylo hlavně den před zápasem, když byla tisková konference. Už v týdnu mi volalo hldně novinářů a ptala se na všechno možné. ohledně zápasu i mého angažmá v Anglii. To jsem si připadal divně."

Samotný zápas jste ale zvládli a především v první půli jste Slavii jasně přehráli, pak ale zase byla lepší ona. Čím to?

"Ve druhém poločase Slavia hru vyrovnala. Podle mě i proto, že začala hrát systémem 4 - 4 - 2. Prostě vysunula oba útočníky, narušovala naši rozehrávku a nám se nedařila kombiance zezadu."

Polevili jste?

"Spíš to opravdu bylo tím, že Slavia změnila styl hry a už nám tolik nedovolila."

Kontroloval jsem míč a netušil, kde je David

Dostal jste hodně laciný gól. Míč vám propadl po vysokém centru nad branku...

"Gól od Davida Střihavky sice neřešil výsledek, ale štve mě. Hned jsem si říkal, proč se mi to muselo stát zrovna tady."

Ten vysoký míč vás zaskočil?

"Ani ne, balon jsem viděl dobře a jen si kontroloval, kde mám  bránu, abych se neomlátil o tyč. Věděl jsem, že to nebude ani břevno a přiznám se, že mě docela překvapilo, jak se tam David objevil a jak blízko byl."

Při břevnu Ericha Brabce jste asi hodně děkoval za postavení tyčí...

"No a co mi taky zbývalo. Říkal jsem si, že jsme taky měli jednou štěstí, když jsme před tím spálili tolik svých gólovek. Ve fotbale je totiž všechno možné a klidně to mohlo skončit 2:2."

Jste už téměř jistými vítězi a postupujícími. Nebudete se v odvetě tak trochu nudit? 

"Nemyslím, už jen pro to, že my si nic takového rozhodně nechceme připustit."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události