Hokej

NY Islanders vyhráli v Torontu 5:4

Domácí gólman Vesa Toskala se vůbec poprvé v kariéře postavil hráčům NY Islanders a to byla před zápasem asi ta největší zajímavost. Ve 4. minutě přišel první faul utkání - provinil se obr v modrém Hal Gill a Ostrované si mohli vyzkoušet početní výhodu.

Moc se jim ale nepovedla a tak se dál hrálo ze bezbrankového stavu. V 7. minutě nastřelil torontský bek Anton Stralman tyčku branky, kterou strážil hostující Rick DiPietro. Takže branka padla až ke konci třetiny. Hostující borci byli mírně aktivnější a v 17. minutě se jim to vyplatilo - na hanbě pykal Mats Sundin a přesilovkovou akci Ostrovanů zakončil přesnou střelou Brian Berard - 0:1. 16. vteřin před první sirénou putoval na trestnou Pavel Kubina, ovšem na jednobrankovém vedení hráčů Islanders už se nic neměnilo.

Ovšem ani zbytek přesilovky dohrávaný v úvodu 2. části hry příliš vzruchu na led nepřinesl. Tempo bylo vlažnější a nepřesností skoro až moc. Takže se vlastně pokračovalo tak, jak skončila třetina první. Ovšem přišla 28. minuta a s ní útok trojice Steen - Stajan - Tucker. Druhý jmenovaný pak vypálil téměř z brankové čáry z rohu kluziště a s tečí brusle Darcyho Tuckera to rázem bylo 1:1. Přesně o 90 vteřin později dokonali hráči Toronta obrat - Tomáš Kaberle pálil, gólman DiPietro pouze vyrazil před sebe a Mats Sundin už s koncovkou neměl větší problém - 2:1 pro Maple Leafs. Ve 35. minutě bylo opět srovnáno - Josef Vašíček při hostující přesilovce vypálil zleva, Vesa Toskala puk nepokryl a Ruslan Fedotěnko zblízka neměl problém skórovat - 2:2. Ve 37. minutě fauloval domácí Dominic Moore a hráči Islanders udělovali lekci z přesilovkové produktivity - Miro Šatan nahrával a Mike Comrie poslal Ostrovany opět do vedení, tentokrát 3:2. 12 vteřin před 2. sirénou fauloval Brian McCabe a hráči Islanders - stejně jako v předchozí třetině - hráli těsně před koncem této dvacetiminutovky přesilovou hru. Poměr střel pak zněl po 40-ti minutách 13 - 22 v neprospěch hráčů v modrém.

Ač v oslabení, tak dokázal ujet Alexander Steen a Rick DiPietro učebnicovým semaforem lapil puk mířící do pravého horního růžku jeho svatyně. Javorové Listy pak přestály zbytek oslabení bez brankové pohromy. Ovšem domácí borci byli stále nepoučitelní - ve 44. minutě fauloval podruhé v zápase Brian McCabe a hráči Islanders opět trestali - Brian Berard pálil a Ruslan Fedotěnko opět z dorážky do prázdné branky zvyšoval na 4:2 pro tým z Long Islandu. V 50. minutě úřadoval před svým gólmanem mimo rámec pravidel Freddy Meyer a Toronto dostalo šanci na korigaci skóre. Což se o 74 vteřin později povedlo - Pavel Kubina a Tomáš Kaberle asistovali a Matt Stajan snížil na 3:4. O několik vteřin později se vyfauloval Brian Berard a Toronto hrálo opět 5 na 4. Však také domácí hráči dělali pro vyrovnání vše a bránící hostující čtveřice chvílemi nevěděla kam skočit. O několik chvil později vyhodil Radek Martínek puk mimo ledovou plochu a Toronto hrálo přes minutu 5 na 3. Mělo místy až drtivý tlak, branka však žádná nepadla. Hosté pak v 55.minutě zazmatkovali, na ledě měli při střídání 6 hráčů a byla z toho další přesilovka pro domácí. Minutu před koncem odjel na střídačku gólman Vesa Toskala, ovšem puku se zmocnil hostující bek Freddy Meyer a trefou do prázdné branky zvýšil na 5:3 pro Islanders. 18 vteřin před závěrečnou sirénou ještě snížil Alexej Ponikarovský na 4:5, ovšem to už byla konečná podoba výsledku.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události