Fotbal

Jarolím: O titulu se bavme až po třicátém kole

Jarolím: O titulu se bavme až po třicátém kole
Zdroj: Dušan Vrbecký

V pozici pronásledovaného se ocitla těsně před startem jarní části Gambrinus ligy fotbalová Slavia Praha. Sešívaní vedou ligu o pět bodů a jsou favoritem na zisk titulu. Na Strahově se ale velkým prohlášením snaží vyhnout.

Jarolím teď myslí jen na Budějovice 

Na Slavii se tak o titulu hovoří překvapivě mnohem střídměji než na druhé Spartě, přestože tým vstupuje do jarní části ligy jako lídr. Alespoň trenér Karel Jarolím se zatím snaží hovorům na téma mistrovských oslav vyhnout.  

Slavia přitom na rozdíl od ostatních ligových týmů vstoupila do jarní části sezony už ve čtvrtek pohárovým utkáním s Tottenhamem. Generálka jí sice nevyšla úplně podle očekávání, trenérovi Jarolímovi prý ale zápas přesto ukázal, kudy by se mohl jeho tým na jaře ubírat. A že to bude složité jaro. Slavia totiž musí obhajovat vedoucí pozici, na níž má pětibodový náskok před Spartou. "Jsem rád, že máme první soutěžní utkání už za sebou, protože mistrák je prostě vždycky něco jiného, než přátelské utkání. Věřím, že právě to pro nás může být výhodou," tvrdí kouč, jehož momentálně zajímá jen a pouze nedělní ligová premiéra s Českými Budějovicemi na Strahově. "Hrajeme doma, budeme chtít vyhrát," řekl jednoznačně Jarolím.

Vaniak: Titul je teď prioritou

O titulu se ale bavit nechce. "To je daleko," odmítá podobné otázky i přesto, že například brankář Martin Vaniak po prohře s Tottenhamem prohlásil: "Teď už je pro nás prioritou ligový titul." Jarolím je ovšem opatrnější. "Touhle myšlenkou se zatím nechci zabývat. Mě teď zajímají Budějovice a nic jiného. Koncentrujeme se na každý zápas zvlášť, o titulu se můžeme bavit po třicátém kole. Ale je fakt, že druhý poločas zápasu s Tottenhamem byl docela povzbudivý," prohodil.

Jedno ale přece jen kouče těší, totiž to, jak se hráči oklepali ze dvougólového přídělu v prvním poločase. "To je dobré znamení. Navíc Tottenham byl opravdu těžký protivník, který je navíc momentálně ve skvělé formě. Myslím, že máme z čeho vycházet, jsem rád, že jsme dokázali korigovat stav a vytvořit si šance. I když soupeř je měl taky, takže se máme v čem zlepšovat."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události