Hokej

Pardubice v černém flóru. Play off je pryč

Pardubice v černém flóru. Play off je pryč
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Vyhráli, ale důvod k oslavám nebyl. Když se hokejisté Pardubic po výhře 4:2 v Ústí nad Labem dozvěděli o triumfu Znojma nad Karlovými Vary, zahalil jejich kabinu smutek. V tu chvíli se totiž definitivně rozplynula pardubická vidina play off.

Hráčům se nelíbily ostatní výsledky 

Pardubičtí měli za sebou drtivý finiš. Po promarněné sezoně na poslední chvíli zabrali a vyhráli čtyřikrát v řadě. Jenomže to bylo k ničemu, rozjezd přišel pozdě. Moeller celou dobu neměl postup do vyřazovacích bojů ve svých rukou a konkurenti jej nepustili. "Kluci si k tomu po zápase v kabině řekli svoje, některé výsledky se jim pochopitelně nelíbily. Takový je ale život," prohodil pro klubový web trenér Jiří Šejba. Zdál se mu především triumf Třince na Spartě, trochu nečekaná byla možná i výhra oslabeného Znojma nad rozjetými Karlovými Vary. "Myslím si, že každý si z této sezony vezme ponaučení do té příští," dodal trenér.

Do play out s luxusním náskokem

Jenomže na cizí výsledky se hráči Pardubic vůbec ohlížet nemuseli, stačilo jen v sezoně zvládnout klíčové zápasy. V nich Pardubice často vedly, ale z ledu odešly poraženy. Až v Ústí tomu bylo naopak, vedli domácí Lvi a Moeller otáčel. "Bereme to tak, že chceme napravit to, co jsme pokazili v pěti zápasech, ve kterých jsme prohráli, a udělat třeba opačnou šňůru na konci základní části," tvrdí Šejba, jehož soubor teď čeká série o záchranu mezi čtyřmi nejhoršími extraligovými celky.

Do ní jde ale pardubický tým s výhodou minimálně dvaatřiceti bodů náskoku na poslední Ústí a tedy prakticky s jistotou vyhnutí se ošidné baráži. V play out se totiž hraje celkem o šestatřicet bodů. Hokejisté Moelleru si tak mohou duely se Zlínem, Ústím a zatím neznámým soupeřem relativně užívat. "Snad v nich trochu napravíme to, co jsme pokazili, i když se do desítky nedostaneme. Snad alespoň odčiníme to, co se všechno stalo," doufá Šejba.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události