Hokej

Video: Rvačka Jihlavy s Vrchlabím, 241 minut trestů

Video: Rvačka Jihlavy s Vrchlabím, 241 minut trestů

Play off je tady a s ním i nervozita, osobní souboje a rvačky. V extralize se boje o titul rozjedou za pár dní, o soutěž níž už jsou v plném proudu. Důkaz, jak vyhecované jsou zápasy o bytí, dnes padl v Jihlavě. Ač Dukla vedla v zápase už 5:0, strhla se rvačka, v níž sudí rozdal celkem sedm trestů do konce utkání.


Rvačka na konci zápasu 

Zdálo se, že je rozhodnuto a utkání v poklidu dojde do šedesáté minuty. Vrchlabí v Jihlavě ztratilo první mečbol na postup do čvrtfinále, když po dvou domácích výhrách prohrávalo na Vysočině už 0:5. Jenomže atmosféra byla už delší dobu poměrně hustá. Sudí Würtherle totiž zpočátku utkání nasadil přísný metr, postupně ale  od trestání některých přestupků začal upouštět, což jen zvedlo hladinu adrenalinu v krvi hráčů. "Myslím, že některé věci byli od hráčů Vrchlabí za takového stavu zbytečné," rýpl si do soupeře po zápase asistent trenéra Dukly Bedřich Ščerban. Sudí totiž za stavu 5:0 pro Duklu začal přehlížet některé nevybíravé zákroky hráčů na obou stranách. 

A v 50. minutě se to stalo. Urostlý obránce Dukly Petr Štrach utržil u mamtinelu několik nepříjemných ran a o chvíli později se rozhodl mstít. Nevybíravě narazil na mantinel Gengela a strhl tím lavinu. Na obranu svého spoluhráče se sjel houf hráčů Vrchlabí a rozjela se rvačka, do níž se postupně zapojilo hned šest hokejistů. Štracha u mantinelu masírovali hned dva soupeři, další hráči se zapojili vzápětí. "Bylo to ode mě trochu zbytečné, přiznávám. Vlítl jsem do toho hodně ostře," kál se po zápase Štrach, který dostal za faul a rvačku dva tresty na 5 minut a do konce utkání. "Vypadá to, že si další zápas nezahraju," přiznal hokejista, který do utkání naskočil i přesto, že prodělal mononukleózu a původně už do konce sezony vůbec neměl nastoupit. "Bylo to vyhecované, ta rvačka byla taková nadstavba. Asi jsem do toho nemusel tolik chodit, ale prostě to v tu chvíli nešlo zastavit," doplnil bek Dukly.

241 trestných minut

Sudí se na rváčích vyřádil, šest hokejistů poslal rovnou pod sprchu. "Snad budou moc všichni hrát. Bylo by zbytečné, aby kvůli tomu dostali v play off stop," zastával se všech aktérů rvačky Ščerban. Celkem rozdal sudí v utkání 241 trestných minut. Sedm trestů bylo do konce utkání, dva hráči Vrchlabí vyinkasovali desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, zbylých 46 minut obstaraly dvouminutové tresty na obou stranách. Byl tak stanoven rekord letošního play off i celého ročníku soutěže, tolik trestných minut v jediném utkání zatím nepadlo.

Vyjádření trenérů HC Vrchlabí se získat nepodařilo, trenéři se odmítli dostavi na pozápasovou tiskovou konferenci. Dukla nakonec zápas vyhrála 7:2 (více zde), série tak bude pokračovat v úterý znovu na jihlavském ledě. Domácí Petr Kuchyňa a Lukáš Krupka a hostující Ladislav Gengel, Rok Pajič a Jiří Matějíček by i přes vyloučení do konce zápasu měli v úterý nastoupit.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události