Sport

Letenku na mistrovství světa měla Ščerbová jen den

Skutečně podivné hodiny prožívá česká vícebojařka Denisa Ščerbová. Během krátké chvíle okusila, jak vrtkavý může být osud. Ještě včera měla v ruce oficiální pozvánku na halové mistrovství světa do Valencie. Dnes ráno už mohla letenky rušit, mezinárodní atletická federace (IAAF) totiž její nominaci zrušila. Důvod? Omyl při počítání výsledků.

Včera jela, dneska ne 

Denisa Ščerbová si o nominaci řekla svým výkonem na únorovém víceboji v Sheffieldu, kde posbírala 4632 body. Výkon ji zařadil na páté místo letošních tabulek a přiblížil k šampionátu. Pozvány byly čtyři atletky. "Ze čtveřice zatím pozvaných ale jedna atletka vypadla, a tak má Ščerbová jistotu účasti na HMS v pětiboji," informoval tiskový mluvčí Českého atletického svazu Michal Procházka. 

Právo startovat ve víceboji mají při HMS pouze ti závodníci, kteří obdrží pozvání od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Podle pravidel to jsou čtyři závodníci(ce) s nejlepší výkonností z letní sezony 2007 a čtyři atleti s nejlepší výkonností v letošní halové sezoně, přičemž se započítávají jejich výsledky do 17. 2. 2008.

Radost pochopitelně měla i  Ščerbová. "Mám samozřejmě radost, víceboj jsem chtěla jít," řekla Ščerbová v bezprostřední reakci. "Jsem zvědavá, co na to řekne trenér, je teď mimo signál. Asi trochu pozměníme plány i na mistrovství republiky. Už nemusím nahánět dálku," radovala se atletka.  

Na šampionát Ščerbová pojede i bez víceboje

Jenomže stačila jediná noc a vše bylo jinak. Ráno totiž dorazil od IAAF fax, který atletce veškerou radost pokazil. "Dnes ráno přišel opravný fax s omluvou, že do statistik chybně nebyly započítány výsledky pětiboje v Tallinnu, podle kterých se před Denisu dostaly Ukrajinka Natalija Dobryňská a Taťjana Černovová z Ruska," informoval Adam Pražák z tiskového oddělení ČAS. Na obrovské faux pas mezinárodní atletické federace doplatila nejvíce česká závodnice. "Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Snad příště. Nyní se zase zaměřím na dálku," řekla o poznání zklamaněji Ščerbová. Ta přitom v dálce loni na halovém mistrovství Evropy vybojovala bronzovou medaili.

Na světový šampionát ve Valencii se přesto závodnice podívá. "Nejspíš půjdu překážky, dálku a štafetu 4 x 400 m," uvedla.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události