Fotbal

Sázkaři Slavii nevěří, hráči chtějí překvapit

Sázkaři Slavii nevěří, hráči chtějí překvapit

Fotbalisté pražské Slavie mají za sebou poslední trénink na londýnském stadionu White Hart Line, kde své zápasy hraje Tottenham Hotspur. A večer už nastupují do své "mission impossible". Chtějí-li postoupit do další fáze Poháru UEFA, musí porazit Spurs o dvě branky. Vyhrát mohou i o gól, v tom případě ale musí brankáře Robinsona, který nejspíš nahradí Radka Černého, překonat alespoň třikrát.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Sázkaři Slavii nevěří 

Slavii proto příliš nevěří ani sázkové kanceláře ani sami sázkaři. Na výhru sešívaných jsou vypsány kurzy okolo 8:1, na postup dokonce až okolo 10:1. "Tomu odpovídá i zájem sázkařů, kteří na postup Slavie vsadili jen na devíti tiketech," říká Jiří Hardava z největší české sázkové kanceláře.

Realisté jsou ovšem i sami slávisté. "Samozřejmě je nám jasné, že po tom prvním utkání nás nečeká nic lehkého. Byl bych rád, kdybychom dokázali navázat na druhý poločas domácího utkání s Tottenhamem," řekl v Londýně trenér Slavie Karel Jarolím. Ten sní o těsné výhře nebo remíze, kterou by si Slavia v Evropě alespoň zvýšila kredit. "V obraně se musíme vyvarovat zbytečných chyb, směrem dopředu hrát odvážně a sebevědomě. Je jasné, že Tottenham je velkým favoritem, ale dokud bude existovat šance uhrát dobrý výsledek, tak o ni musíme bojovat," doplnil kouč.

Bude soupeř šetřit hráče?

Do karet mu může hrát i fakt, že Tottenham už v neděli čeká finále prestižního Carling Cupu, tedy domácí pohárové soutěže. A v ní chtějí "Kohouti" uspět. Na cestě do boje o pohár si poradili i s Arsenalem a teď  je čeká výzva v podobě dalšího londýnského rivala Chelsea. I proto slávisté tak trošku věří v to, že soupeř nenasadí svou nejsilnější sestavu. "Je to možné," prohodil Jarolím, stoper Erich Brabec tomu ale nepříkládá velkou váhu. "Tottenham má kvalitní kádr stejně jako měl na podzim Arsenal, když přijel do Prahy. I když někteří říkali a psali, že sem přijel s rezervními hráči. Tottenham má v kádru také zhruba pětadvacet hráčů, kteří mohou hrát. Myslím si, že to nebude mít vliv," řekl pro klubový web.

Hráči věří ve slušný výsledek

I tak si chtějí hráči další pohárové utkání v Londýně užít a především v něm dopadnou lépe, než na podzim na konkurenčním Emirates Stadium, kde od Arsenalu inkasovali sedm branek. "Když budeme agresivní a nenecháme Tottenham hrát, tak věřím tomu, že můžeme v Londýně uspět. A když to bude stačit na postup, tak tím samozřejmě lépe," doufá Erich Brabec. Za pravdu mu dává i spoluhráč David Střihavka, autor jediné branky Slavie z úvodního vzájemného duelu. „Kdybychon tomu neveřili, tak sem nemusíme vůbec letět. Samozřejmě že určitý respekt k soupeři tu je. Já mluvím za sebe a věřím, že ten zápas můžeme zvládnout a při troše štěstí můžeme Tottenham i porazit."

Utkání začíná na White Hart Lane ve 20.45 hodin.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události