Fotbal

Lístků na Euro je málo, bude se losovat

Lístků na Euro je málo, bude se losovat

Kdyby měli být uspokojeni všichni zájemci o vstupenky na zápasy české reprezentace na červnovém Euru, nefandil by na stadionech v Basileji a Ženevě nikdo jiný, než Češi. Českomoravský fotbalový svaz (ČMFS) dnes ukončil příjem žádostí o lístky a už teď je jasné, že o šťatných majitelích rozhodne počítač.


Češi už vykoupili i finále 

"Zájem opravdu značně převýšil možnosti kvóty, kterou jsme dostali přidělenu," přiznal ředitel komunikace ČMFS Václav Tichý. Podle něj si o vstupenku zažádalo více fanoušků, než kolik jich stálo o lístky na Euro 2004 a MS 2006 dohromady. "Odhadem je to 200 tisíc žádostí, naši fanoušci by v klidu vyprodali oba stadiony, na nichž se budou hrát zápasy ve skupině," dodal Tichý.

Na řadu proto přijde los, který definitivně rozhodne o tom, kdo na Euro pojede. "Je to jen na počítači," řekl ředitel komunikace. Češi prý přitom svým hráčům věří a pasují je dokonce na finalisty. "Už teď registrujeme sedmnáct tisíc žádostí o vstupenky na finále, přitom kvóta, kterou jsme dostali, je deset tisíc. Takže pokud naši hráči do finále postoupí, už teď je z naší strany vyprodáno," doplnil Tichý.

Fanouškům půjdou dvě třetiny z kvóty

Vstupenky na Euro přitom nejsou právě laciné, na úvodní zápas šampionátu, jenž Češi sehrají v Basileji s domácímí Švýcary, stojí nejdražší vstupenky 7000 korun. Na ostatní zápasy ve skupině je to polovina.

Svaz přitom nedá fanouškům do prodeje všechny vstupenky ze své kvóty. "Bude to asi tak třetina pro potřeby svazu, sponzorů, klubů, hráčů a dalších fotbalových subjektů a dvě třetiny pro fanoušky," odhalil čísla Václav Tichý.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události