Hokej

Ottawa vyhrála v Pittsburghu 4:3 po prodloužení

Časomíra se zastavila na 1:07 a na trestnou zamířil hostující bek Chris Philips. A domácí se rozhodli nabídnuté šance využít - Petr Sýkora po levé straně po 40-ti vteřinách přebruslil všechny kolem sebe a nekompromisní bombou otevřel brankový účet zápasu - 1:0.

V 5. minutě pykal za hru vysokou holí Manny Heatley a to byl už třetí vyloučený hráč Ottawy v řadě v tomto krátkém časovém úseku. V 11. minutě ho následoval Christopher Schubert a Ottawa si už hodně nahlas koledovala o tom, aby Tučňáci tuto jejich nedisciplinovanost opět potrestali. Ve 14. minutě však po střele Randy Robitailla zazvonila tyčka za domácím gólmanem Ty Conklinem. V následujících momentech také začali ottawští trochu víc vystrkovat růžky.

Na úvod 2. části hry vyrobil hostující brankář Ray Emery za brankou hrubku při rozehrávání puku, o ten ho obral Jevgenij Malkin, ovšem jeho nahrávku před odkrytou branku Ottawy nikdo nevyužil. Ve 25. minutě poslal Maxime Talbot dopředu Colby Armstronga, ten se na modré elegantně uvolnil, v pravém kruhu napřáhnul a prudkou ranou poslal Tučňáky do vedení 2:0. Ve 31. minutě na půlce Daniel Alfredsson špatně rozehrál, Jordan Staal v nájezdu dvou domácích na hostujícího gólmana sice ještě nevyzrál, ovšem puku se zmocnil Jeff Taffe, neukvapil se a nad ležícího Emeryho zvýšil už na 3:0. Ve 33. minutě přišel sice Antoine Vermette o hůl, ovšem nohou přihrál před branku a Corry Stillman snížil po menší skrumáži na 1:3. Ve 35. minutě podruhé v zápase fauloval Christopher Schubert a snaha Ottawy o další snížení byla opět na chvíli přibrzděna. Ale opravdu jen na chvíli - nově složená první řada Senátorů rozjela útok, na jehož konci stál Danny Heatley, který bekhendem snížil na 2:3. Ve 38. minutě Daniel Alfredsson fauloval Jevgenij Malkina a Pittsburgh hrál pošesté v řadě v převaze jednoho muže v poli. Druhá siréna ovšem tuto přesilovku rozpůlila na dvě skoro stejně dlouhé části.

Úvod 3. třetiny opět přinesl 2 veliké šance domácích, ale Jevgenij Malkin ani Petr Sýkora si na Emeryho nepřišli. Ve 43. minutě Randy Robitailla a Jason Spezza vybojovali za brankou puk a Danny Heatley svojí druhou brankou v zápase vyrovnal na 3:3. Ovšem jak čas plynul, bylo stále zřejmější, že hostující hráči berou bod všema deseti a spíš než dopředu si hlídali zadní vrátka. Po 60-ti minutách se tak nerozhodlo a na řadu muselo přijít prodloužení.

V něm už se hra valila nahoru - dolů a šance si vytvořili borci na obou stranách. Minutu před jeho koncem trefil Ryan Malone tyčku Emeryho branky, vzápětí na něj najížděl zleva Malkin, ale puk doputoval až na domácí část kluziště, tam se k němu dostal hostující kapitán Daniel Alfredsson a 4 vteřiny před koncem prodloužení rozhodnul o výhře Ottavy, která dokonale otočila zápas a v Mellon aréně zvítězila v poměru 4:3.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události