Fotbal

Slepička září, po Zlínu sestřelil i Žižkov

Slepička září, po Zlínu sestřelil i Žižkov

Excelentní vstup do jarní části ligové sezony zažívá sparťanský útočník Miroslav Slepička. Ve dvou zápasech už nastřílel tři góly, na další dva v neděli při "vraždění žižkovských neviňátek" přihrál.


Z náhradníka kanonýrem 

Ještě na podzim přitom Slepička spíš zahříval lavičku. Do základní sestavy se dostal až v posledních zápasech a na jaře na svůj slibný rozjed navázal exkluzivně. Gólem rozhodl první zápas jara ve Zlíně, proti Žižkovu si přisadil dvěma trefami a dvěma nahrávkami. "Pro mě je ale mnohem důležitější, že nesedím na lavičce a pravidelně hraji. Sám jsem se nijak zásadně nezměnil, celý tým však praktikuje aktivnější fotbal," tvrdí autor tří z osmi jarních branek Sparty.

 

 

Slepička už dohnal Doška

Ke štěstí mu přitom částečně nahrála smůla někoho jiného. Slepička se stal ústřední postavou útoku Sparty i "díky" zranění nejlepšího podzimního kanonýra soutěže Libora Doška. Stačily přitom dva jarní zápasy a Slepička ho dohnal na čele tabulky střelců. "Zatím jsem mu to neříkal," tvrdí pro web Sparty útočník, jenž stále přikládá větší část ze svého úspěchu spoluhráčům. "Ve Zlíně i proti Žižkovu jsme pracovali výborně jako tým a hlavně neměli takovou smůlu, jako v mnoha podzimních zápasech," tvrdí. Sparta znovu dohnala na dva body svého rivala Slavii, ta má ale ještě večerní zápas v Brně k dobru. Možná i proto Slepička ani přes povedený úvod jara nechce hovořil o titulu. "Liga je však ještě dlouhá, ode dneška už myslíme pouze na zápas v Olomouci," dodal.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události