Hokej

Český hokej zaostává, žáčci světu nestačili

Český hokej zaostává, žáčci světu nestačili

"Už světu nestačíme nejen na juniorské úrovni, ale i mezi žáčky," prohlásil asistent reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika František Musil krátce poté, co výběr třináctiletých žáků Chomutova vypadl na prestižním obřím turnaji žáků v Quebecku už ve skupině. V konkurenci 212 týmů skončil hluboko v poli poražených, přitom tenhle tým turnaj v minulosti už dvakrát vyhrál.

Zdroj: TV Nova

"U nás si pořád myslíme, že v Kanadě jsou hráči hloupí, jenomže je to naopak, my bychom se měli učit od nich. Jsou o více než krok před námi," shrnul lakonicky postřehy z turnaje trenér žáků Chomutova Pavel Křepelka.

Klání v Quebecku je přitom v lecčems výjimečné. Do kanadské frankofonní provincie letos zamířilo celkem 212 žákovských hokejových výběrů z celého světa, boje probíhaly po několik dnů v několika halách a na finalisty čekala pocta v podobě sehrání zápasu v hale, kde se bude hrát i letošní mistrovství světa. "Zápasy o prvenství tu sledovalo až 11 tisíc diváků," hlásí z Kanady náš zpravodaj Zdeněk Matějovský, který byl prestižnímu žákovskému turnaji přítomen.

Jenomže Češi, zastoupení výběrem hrajícím pod hlavičkou KLH Chomutov, letos zklamali. Vypadli už ve skupině, i když se mohli pyšnit tím, že v minulosti turnaj už dvakrát vyhráli. Naposledy ovšem před pěti roky. "Asi na to nemáme, je to úplně jiný styl hokeje," prohlásil spontánně jeden z chomutovských žáčků po prohraném zápase.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o osmnáct bodů.