Philadelphia doma udolala Ottawu 3:1

Od úvodní buly uběhlo 70 vteřin a za gólmanem Ottawy Ray Emery zazvonila levá tyčka jeho branky po střele domácího útočníka R.-J. Umbergera. V 5. minutě pak usednul na trestnou Danny Heatley a domácí měli první přesilovku zápasu.

Hráči Flyers měli herně i střelecky mírně navrch, za hosty se překvapivě nedokázala prosazovat elitní formace Alfredsson - Spezza - Heatley. V závěru třetiny fauloval Randy Jones, ale první siréna rozdělila početní výhodu Senátorů na dvě části.

V úvodu 2. třetiny měl na holi úvodní branku zápasu domácí Jeff Carter, ale Ray Emery se štěstím udržel čistý štít. V následujících momentech se domácí trojice vedená Václavem Prospalem dostala do několika šancí a ottawští nevěděli kam dřív skočit. Ve 35. minutě si zahráli přesilovku také hosté, když Emeryho v brankovišti nedovoleně atakoval Jim Dowd. A domácí platili daň - v půlce přesilovky napřáhnul u modré slovenský obránce Andrej Mezsároš, Jason Spezza puk těsně před Bironem lehce tečoval a Ottawa šla do vedení - 0:1. Vzápětí se domácí gólman Biron opřel do střelce branky, vznikla menší mela a padaly další tresty - Biron 2 minuty a Spezza 5 + 10, takže měli letci poměrně dlouhou početní převahu a s ní i šanci na vyrovnání. To však přišlo až za vyrovnaného počtu hráčů na ledě - ve 34. minutě napřáhnul kousek za modrou Jim Dowd a přesnou ranou nedal Emerymu šanci - 1:1. Flyers v této chvíli vedli na střely 23 - 12 a měli na ledě celkem znatelnou herní převahu.

Tak´do třetí třetiny vstoupili domácí náporem - nejdříve R.J Umberger neproměnil, pak ovšem Jason Smith vypálil od modré, Mike Knuble tečoval a Wade Redden vlastencem dostal domácí tým do vedení - 2:1. Ve 47. minutě se na ledě strhlo několik strkanic, dál se ale hrálo 5 na 5. A téměř ihned po buly ujížděl na Emeryho Scottie Upshall, Emery puk ztlumil pod sebe, ale dojíždějící obránce Wade Redden nešťastně poklouznul a dotlačil Emeryho i s pukem do vlastní branky - 3:1 pro Flyers. V závěru zápasu se čekalo, že se Ottawa bude snažit s výsledkem něco udělat, ale 90 vteřin před koncem fauloval Cory Stillman a bylo po šanci. Nakonec tak Philadelphia doma zdolala Senátory 3:1.

Galaxie sport

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.