Hokej

Ottawa doma přestřílela Pittsburgh 5:4

Před týdnem vyhrála Ottawa v Mellon aréně nad domácími Tučňáky 4:3 po prodloužení (a to prohrávala už 0:3), takže má Pittsburgh svému dnešnímu hostiteli co vracet.

Uběhlo však 27 vteřin, Sergej Gončar vyhodil puk mimo ledovou plochu a domácí měli první přesilovku zápasu. Na branku se ale čekalo až do 9. minuty - nejdříve neproměnil velikou šanci domácí Mike Fischer, z protiútoku putoval puk po ose Sýkora - Malkin - Malone a posledně jmenovaný poslal po milimetrové přihrávce ruského borce hosty do vedení 1:0. Hra dál plynula za mírné větší aktivity domácího celku, který se také v 16. minutě dočkal vyrovnání - Wade Redden pálil, puk tečoval Antoine Vermette a bylo to rázem 1:1. Což ale nebylo vše - o 61 vteřin později se před hostujícím gólmanem Ty Conklinem zmocnil puku domácí kapitán Daniel Alfredsson, s ničím se nepáral a švihem otočil průběh utkání - 2:1 pro Sens. Minutu před první sirénou se do sebe pustily obě celé elitní formace. Ihned po dlouhém přerušení se pokoušel Martin Lapointe vyprovokovat Jarkka Ruutua, ten se nedal a Pittsburgh hrál první přesilovku zápasu. A v ní se prosadil kanonýr Petr Sýkora, který krátkým švihem nedal Martinu Gerberovi šanci - 2:2.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hráči - na trestné sice seděl podruhé v zápase Martin Lapointe, hráči Pens uzavřeli přesilovkový zámek, ovšem Sergej Gončar od modré napálil pouze Daniela Alfredsson, ten si vyražený puk sám dojel a ze sólo nájezdu překonal svojí druhou brankou v zápase Conklina v brance Penguins potřetí - 3:2. Ovšem radost domácích příznivců netrvala dlouho - o minutu později opět zakombinoval Jevgenij Malkin a Ryan Malone také svojí druhou dnešní trefou vyrovnal na 3:3. Ve 44. minutě osekával Sergej Gončar Daniela Alfredsson tak dlouho, až si vykoledoval 4 minuty na trestné a Senátoři měli další velkou šanci jít opět do vedení. Což se také stalo - svoje 3 dnešní vyloučení si přesnou trefou odčinil Martin Lapointe (i když s pomocí teče Darryla Sydora) a domácí vedli 4:3. Přesilovka pokračovala a tentokrát se prosadil Danny Heatley, který z první naprosto přesně prostřelil Conklina popáté a domácí odskočili na dvě branky - 5:3.

Ve 3. třetině se obraz hry poněkud změnil. Domácí měli mírně nahráno a tak už se nemuseli tolik hnát dopředu, spíš jim stačilo čekat, co vymyslí Pittsburgh a pak se pokusit ujet do rychlého protiútoku. Ovšem Tučňáci si tohoto nebezpečí byli vědomi a hra tak byla o něco opatrnější z obou stran. V 54. minutě se po pravém křídle probil Jevgenij Malkin, nic nevymýšlel, sám vypálil a Gerber byl bez šance - 4:5 z pohledu hostů. Minutu před koncem zamířil na střídačku hostující gólman Ty Conklin a trenér Michel Therrien poslal na lede o jednoho hráče do pole navíc. Ovšem závěrečná snaha hostí o vyrovnání nic nezměnila na tom, že Senátoři doma ve Scotiabank Place přestříleli Tučňáky 5:4.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události