Hokej

Holík: V play off věřím Budějovicím

Kdo vyhraje letošní play off? Otázka, která nedá spát bookemakerům, fanouškům ani funkcionářům klubů. Zato nezávislí pozorovatelé jsou ve svém živlu. Rozhodovat prý budou maličkosti. A třeba podle trenéra a hokejového experta Jaroslava Holíka to budou ze všeho nejvíc brankáři.

Kdo rozhodne play off? Brankáři

"Co bude klíčové? Brankáři. Bez kvalitního gólmana se play off hrát nedá," tvrdí Jaroslav Holík, který má s play off opravdu velké zkušenosti. Málokdo se totiž může radovat takovou sbírkou trenérských úspěchů, jako on. Jaroslav Holík má na kontě čtyři ligové tituly s Duklou Jihlava a dva zářezy z mistrovství světa. A navíc se může pyšnit i tím, že jako centr slavného útoku s bratrem Jiřím a Janem Klapáčem vyhrál vůbec první ligové play off hrané u nás.

Jestliže Holík sází na gólmany, jedním dechem hned připojuje jména potencionálních favoritů. "Určitě České Budějovice. Turek s Cháberou jsou asi nejlepší dvojka v lize. A pak mohou dojít daleko i Karlovy Vary. I Mensator se Sáblíkem jsou výborní," tvrdí kouč.

Hráči se prý nechtějí vydat do maxima

A proč budou tak klíčoví brankáři? "Play off je soutěž, která se hraje doslova na smrt. V základní části prohrajete a jdete dál. Tady to nejde, není žádné příště. Prostě končíte. Jenomže u nás na to hráči nemají takovou náturu, nejsou ochotni se vydat opravdu až do maxima. Proto budou tak rozhodující gólmani," říká muž, který se nebojí ani kontroverzních názorů.

A aby svoje slova potvrdil, dodal: "Jsem moc zvědavý na Adama Svobodu ve Slavii. Tým má na to jít daleko, ale Svoboda ještě v play off nikdy ničeho nedosáhl."  

Černý kůň? Vary

Naopak překvapit by podle Holíka mohly Karlovy Vary. "Mají kvalitní mančaft i gólmany. Kumstát se Skuhravým se mi líbili i v reprezentaci. Ale hlavně jsou to hladoví vlčáci. Nikdy nehráli play off, budou se chtít vytáhnout, ve vyřazovcích bojích ještě nejsou opotřebovaní," myslí si kouč, který naopak příliš nevěří Kladnu a Litvínovu. "Patera s Procházkou Kladno táhli proti Plzni, která byla hodně nedisciplinovaná. Ale teď už tolik prostoru dostávat nebudou. Teď už nebudou tak vidět," myslí si bývalý trenér.

Sparta může ještě překvapit

Oproti tomu Holík nechce předčasně odsuzovat Spartu. "Je pravda, že se jí teď moc nedařilo, ale jinak je to zkušený mančaft. Není pravda ani to, že jí odešlo tolik kvalitních hráčů, ti co tam jsou, mají s play off zkušeností dost. A pak je to Sparta, už jen svým jménem budí respekt. Liberec to bude mít hodně těžké," myslí si Holík.

On sám ale nakonec přece jen před boji o titul nejvíce favoritzuje Mountfield. "Kdybych měl tipnout, kdo vyhraje titul, pak asi řeknu, že Budějovice. Mají nejlépe poskládaný tým a daří se jim."

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události