Hokej

Děsivý náraz do plexi přežil Smyth bez úhony

Jen pár sekund zbývalo do konce druhé třetiny sobotního zápasu NHL mezi Coloradem a Los Angeles, když snad všem divákům v hale ztuhla krev v žilách. Domácí útočník Ryan Smyth zůstal po nárazu do hrany plexiskla bezvládně několik minut ležet na ledě, aby byl posléze odnesen na nosítkách do kabiny. Vyšetření naštěstí žádné vážěnšjí zranění nepotvrdilo.

Vyšetření vážné zranění nepotvrdilo 

"Ryan absolvoval vyšetření CT, které bylo negativní. Utrpěl otřes mozku a kdy se vrátí na led zatím není známo," píše v oficiální prohlášení přímo klub Colorado Avalanche. Hráč byl po zranění hospitalizován v nemocnici.

Smyth do hrany plexiskla narazil v ostrém bruslařském souboji s obráncem Los Angeles Jackem Johnsonem pouhých dvacet sekund před druhou přestávkou (video youtube.com zde). Ihned po nárazu, při kterém mu dokonce odlétla helma, zůstal bezvládně ležet na ledě, kde se o něj postarali kluboví lékaři. Podle jejich informací ale Smyth znovu rychle nabyl vědomí a v kabině se už dokázal postavit na vlastní nohy. "Bylo to opravdu děsivé. Takové věci nevidíte rádi. Je to hrozný pocit," přiznal po zápase domácí útočník Ian Laperriere.

O tom, že je Smyth v pořádku, je pro změnu přesvědčen jeho další spoluhráč Adam Foote: "Viděl jsem ho chodit, což je dobré znamení."

Kdy bude hrát se neví

Lékaři zatím Smythovi předepsali klid, než se dá do úplného pořádku. Nešťastný hráč přitom krátce před zraněním otočil dvěma góly zápas. Samotný střet s Johnsonem byl podle mínění rozhodčích v mezi pravidel, hráč Los Angeles proto nebyl potrestán.

Ve stejném zápase navíc "Laviny" přišly i o dalšího hráče, Slováka Marka Svatoše, který odstoupil ze zápasu pro zrnění kolene.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události