Fotbal

Tři kola do derby: Kdo je na tom lépe?

Tři kola do derby: Kdo je na tom lépe?

Jen tři kola chybí do dlouho očekávaného derby Slavie se Spartou. Do derby, které může leccos napovědět o mistrovských ambicích. Může, ale také nemusí. Obdobně to vidí i hráči. Sparťané prý počínání Slavie nesledují a soustředí se jen na sebe, naopak na Strahově poočku hlídají i výsledky rivala.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Slavia: Můžeme si to pokazit jen sami 

V kabině sešívaných muselo být v pondělí večer veselo. Jejich úhlavní rival totiž jen remizoval v Olomouci a Slavia tak získala znovu čtyřbodový náskok na čele tabulky. "Překvapilo mě to, čekal jsem, že tam Sparta vyhraje," neskrýval spokojenost obránce Slavie Martin Latka. Že Slavia výkony soupeře sleduje ani nezastíral. "Bavíme se o tom. Liga je vyrovnaná a asi bude rozhodovat každé kolo. A my jsme v situaci, kdy si to můžeme pokazit jen sami," dodává.

Sám ale ví, že to hlavní musí pro titul udělat sami hráči Slavie. "Sparta začala jaro dobře, ale to hlavní musíme udělat na place my sami. Musíme jít za tím, že titul chceme víc," burcuje Latka.

Sparta: Bude se počítat až po sezoně

Na Spartě prý Slavii neřeší a to ani s ohledem na fakt, že už za tři týdny bude na programu ostře sledované derby. "Věděli jsme, že Slavia vyhrála, ale jinak jsme se soustředili sami na sebe. V Olomouci jsme potřebovali vyhrát, abychom se dotáhli, ale to se nedpovedlo," mrzelo útočníka letenských Libora Doška. To jeho spoluhráč Pavel Horváth si ze ztráty moc nedělá. "Počítat se bude až na konci soutěže," doplnil.

Komu pomůže los?

A co říká na šance obou týmů los? Sparta se do derby představí dvakrát doma. Už v pondělí s Teplicemi, poté zajíždí do Mladé Bolelslavi a nakonec přivítá Jablonec. Slavia naopak jede před derby dvakrát ven. Na Baník a do Zlína, mezi tím doma v malém derby přivítá Bohemians 1905. "Říká se, že los by mohla mít lepší Sparta, ale nám naopak vyhovují těžší zápasy, než když na nás na Strahově nastoupí deset bránících hráčů," myslí si Latka.

Kdo půjde do derby jako ligový lídr a komu klíčový zápas sezony přinese štěstí se teprve ukáže. Zápas se hraje v pondělí 31. března na Strahově.

Ve čtvrtek začíná předprodej

Derby bude ovšem především tahákem pro fanoušky. I proto zahajuje Slavia předprodej vstupenek s předstihem. "Vstupenky si mohou fanoušci zakoupit už od čtvrtka 6. března v předprodeji na Strahově, v prodejnách FANzone nebo v Calciu v Myslíkově ulici," informuje klubový web. Ceny vstupenek na 267. vzájemný duel Slavie a Sparty se  budou pohybovat v rozmezí od 100 do 400 Kč.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události